Cała Polska w czerwonej strefie. Znowu…

Niestety nie mamy dobrych wiadomości z Polski. Ze względu na rosnąca liczbę zakażeń koronawirusem, rząd zdecydował o rozszerzeniu obostrzeń na całą Polskę. Co to oznacza? W całej Polsce zamknięte będą m.in. hotele, stoki narciarskie, baseny, kina. W ograniczonym stopniu będą działać galerie handlowe.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wyjaśniał na środowej konferencji prasowej, że od soboty 20 marca w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Nowe zasady będą obowiązywać przez 3 tygodnie do 9 kwietnia.

Co z podróżami służbowymi?

Hotel robotnicze pozostaną hotele robotnicze. Mimo obostrzeń hotelarze będą mogli także świadczyć noclegi dla gości w ramach podróży służbowych. Wcześniej hotele mogły przyjmować gości do 50 proc. obłożenia miejsc noclegowych (oczywiście poza województwami pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i lubuskim, gdzie obostrzenia wprowadzono wcześniej).

Jak informuje strona rządowa: „dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.”

Jakie obostrzenia wprowadzono?

Oprócz hoteli zamknięte do 9 kwietnia będą kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie.

Natomiast do 28 marca obowiązuje ponadto zakaz organizacji m.in. wesel, komunii i przyjęć okolicznościowych. Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie online. Restauracje mogą serwować jedynie jedzenie na wynos lub w dowozie.

Minister zdrowia ostrzega. że kolejnym krokiem może być całkowity lockdown:

Jesteśmy na takim etapie, że jeżeli ten ruch nie spowoduje wygaszenia epidemii, czy przynajmniej spowolnienia trzeciej fali, to na pewno kolejne kroki będą już typowym lockdownem, sytuacją, gdzie będziemy zamykać zupełnie wszystko.

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,666ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze