Bruksela wprowadza rygorystyczne środki!

Bruksela w poniedziałek wprowadza jeszcze bardziej rygorystyczne środki w związku z pandemią. Godzina policyjna obowiązuje w godz. 22-6, a nie jak wcześniej od północy, maseczki trzeba nosić na obszarze całego miasta, a wszystkie sklepy mają być zamknięte o godz. 20.

Podobnie jak w Walonii, w Brukseli od poniedziałku godzina policyjna zostaje przedłużona. Wyjątki dotyczą wyjazdów służbowych oraz opieki nad chorymi. Od poniedziałku zakazane są też amatorskie zawody sportowe. Wszystkie obiekty kulturalne, siłownie, baseny i obiekty rekreacyjne są zamknięte do 19 listopada, a wszystkie sklepy muszą być codziennie zamykane o godz. 20. Obowiązuje zakaz organizacji wycieczek szkolnych

Minister-prezydent Regionu Stołecznego Brukseli Rudi Vervoort cytowany przez VRT, powiedział:

Obserwujemy nieznaczne spowolnienie wzrostu wskaźników zarażeń w regionie, ale sytuacja pozostaje bardzo poważna. W ciągu ostatnich trzech dni mamy ponad 2100 nowych infekcji dziennie.

Według rządu i burmistrzów liczba hospitalizacji szybko rośnie. „Potrzebne są zatem dodatkowe środki, aby odwrócić krzywą i zmniejszyć liczbę infekcji” – dodał Vervoort.

Władze Brukseli chcą, aby mieszkańcy maksymalnie ograniczyli poruszanie się i kontakty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here