Bomba na lotnisku w Zielonej Górze? Ewakuowano pasażerów! Mężczyznę aresztowano

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost podał informację o udaremnionej próbie zamachu bombowego. O co chodzi? W sobotę – 23 czerwca, pasażerowie porannego rejsu z Zielonej Góry do Warszawy zostali ewakuowani przez obsługę lotniska. Powodem było nieodpowiedzialne zachowanie jednego z podróżnych.

Kilkakrotnie twierdził, że ma materiały wybuchowe

Mężczyzna podczas kontroli bezpieczeństwa kilkakrotnie stwierdził, że posiada przy sobie materiały wybuchowe. Służba ochrony lotniska błyskawicznie zareagowała zatrzymując go, a następnie przekazując w ręce policji.

Zachowanie podróżnego okazało się głupim żartem, którego konsekwencje będą kosztowne, nie wykluczając dodatkowo odpowiedzialności karnej.

Niedogodności dla innych pasażerów

Przez ten incydent, pasażerowie porannego lotu zostali narażeni na niedogodności. Ewakuowano ich z terminala odlotów i przeprowadzono przez obsługę lotniska w wyznaczone miejsce. Samolot do Warszawy bezpiecznie wystartował z dwugodzinnym opóźnieniem.

Przedstawiciele portu lotniczego w Zielonej Górze informują:

Ku przestrodze informujemy, że nasz port lotniczy jest pełnoprawnym lotniskiem międzynarodowym, na którym stosowane są takie same procedury zachowania bezpieczeństwa podróżnych, jak na innych światowych lotniskach. Oznacza to, że wszelkie tego typu nieodpowiedzialne incydenty będą surowo karane.

źródło: Informacja od Lotnisko Zielona Góra-Babimost

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here