Boisz się latać? Na tym lotnisku nie będziesz miał tego problemu! Wszyscy są zachwyceni

Chociaż samolot to coraz częściej wybierany środek transportu, to jednak są wśród nas tacy, którzy tylko pod przymusem wejdą na pokład. I każdorazowy lot jest dla nich wielkim wydarzeniem. Na przeciw temu problemowi wyszło lotnisko w Aberdeen w Szkocji. Wszyscy pasażerowie są zachwyceni pomysłem, zwłaszcza najmłodsi.

Czworonożni przyjaciele na lotnisku

Pies najlepszym przyjacielem człowieka! Jak się okazuje, również na lotnisku. W Aberdeen w tym miesiącu zaczęły swoją pracę psy terapeutyczne. Mają za zadanie uspokoić zdenerwowanych lotem podróżnych i załagodzić ich obawy. Przed rejsem możesz podejść do tych milusińskich czworonogów i po prostu się przywitać. Lotniskowa dogoterapia z sukcesem spełnia swoje założenia. Wszyscy są zadowoleni. Pieszczoty psów mogą nawet pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi pasażerów i spowalnianiu bicia serca.

Efekty są bardzo zadowalające. Gdziekolwiek pieski się pojawią wzbudzają wielką sympatię i uśmiech. Nikt nie umie przejść obok nich niewzruszony. Na Aberdeen Airport pasażerowie będą mogli się relaksować w towarzystwie jednego z 14 czworonogów z psiej załogi.

Psy pracują w parach, co tydzień w innym duecie. Każdy z czworonogów musiał przejść specjalne szkolenie. Pieski muszą umieć zachować się prawidłowo podczas spotkania z nieznajomym. Nie szczekać i nie odsuwać się. Muszą umieć ładnie chodzić na smyczy i reagować spokojnie na hałas i harmider. No i oczywiście z radością poddawać się głaskaniu. To naprawdę niełatwe zadanie.

Program terapeutyczny z psami na lotnisku jest już od dawna znany w Ameryce. Chociaż tam nawet potrafią zaskoczyć innowacyjnymi pomysłami. Pisaliśmy już o lotnisku w San Francisco, gdzie czas pasażerom umila nietypowa atrakcja. Jest to żywa świnka o imieniu Lilou. Równie nietypowe jest jej zadanie. To terapeutka dla zestresowanych podróżników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here