Australia już za chwilę chce otworzyć swoje granice. Kiedy dla Polaków?

Australia zamknęła swoje granice w maju ubiegłego roku wobec narastającej fali pandemii koronawirusa. Przyjeżdżać mogła jedynie ograniczona liczba obywateli i stałych rezydentów. Z początkiem grudnia ma otworzyć granice dla niektórych kategorii posiadaczy jej wiz by wesprzeć gospodarkę i przyczynić się do odbudowy międzynarodowego ruchu turystycznego i biznesowego.

Granice zostaną otwarte m. in. dla zagranicznych studentów, wykwalikowanych pracowników i posiadaczy wiz biznesowych. Premier Australii, Scott Morrison dodał, że będzie to dotyczyć także zaszczepionych turystów z Korei Południowej i Japonii. Wcześniej władze zezwoliły na wjazd dla zagranicznych rodzin swoich obywateli.

Agencja Reuter zaznacza, że zagraniczni studenci przynoszą australijskiej gospodarce ok. 35 mld AUSD (25 mld USD) rocznie co stanowi ważną pozycję w dochodach sektora oświaty. Wiele australijskich uniwersytetów jest uzależnionych od zagranicznych studentów i zamknięcie granic spowodowane pandemią zmusiło je do masowych zwolnień pracowników.


W ubiegłym miesiącu rząd zniósł restrykcje w podróżach zagranicznych dla Australijczyków, co nastąpiło u progu letniego sezonu urlopowego na półkuli południowej. Na razie nie wiadomo, kiedy granice zostaną otwarte dla turystów, w tym z Polski.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here