Australia już za chwilę chce otworzyć swoje granice. Kiedy dla Polaków?

Australia zamknęła swoje granice w maju ubiegłego roku wobec narastającej fali pandemii koronawirusa. Przyjeżdżać mogła jedynie ograniczona liczba obywateli i stałych rezydentów. Z początkiem grudnia ma otworzyć granice dla niektórych kategorii posiadaczy jej wiz by wesprzeć gospodarkę i przyczynić się do odbudowy międzynarodowego ruchu turystycznego i biznesowego.

Granice zostaną otwarte m. in. dla zagranicznych studentów, wykwalikowanych pracowników i posiadaczy wiz biznesowych. Premier Australii, Scott Morrison dodał, że będzie to dotyczyć także zaszczepionych turystów z Korei Południowej i Japonii. Wcześniej władze zezwoliły na wjazd dla zagranicznych rodzin swoich obywateli.

Agencja Reuter zaznacza, że zagraniczni studenci przynoszą australijskiej gospodarce ok. 35 mld AUSD (25 mld USD) rocznie co stanowi ważną pozycję w dochodach sektora oświaty. Wiele australijskich uniwersytetów jest uzależnionych od zagranicznych studentów i zamknięcie granic spowodowane pandemią zmusiło je do masowych zwolnień pracowników.

W ubiegłym miesiącu rząd zniósł restrykcje w podróżach zagranicznych dla Australijczyków, co nastąpiło u progu letniego sezonu urlopowego na półkuli południowej. Na razie nie wiadomo, kiedy granice zostaną otwarte dla turystów, w tym z Polski.

źródło: PAP

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,641ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze