Akcja ABW na lotnisku Chopina. Agenci zatrzymali przestępcę

Na warszawskim lotnisku Chopina aresztowano mężczyznę podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. W akcji brali udział funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straży Granicznej.

Zatrzymanie na lotnisku Chopina

Jak informuje portal kryminalnapolska.pl 7 lipca na warszawskim lotnisku zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się uszczuplaniem podatku VAT w obrocie paliwami ciekłymi i olejem rzepakowym. Straty Skarbu Państwa szacuje się na co najmniej 36 mln zł.

Mężczyznę zatrzymano zaraz po przylocie do kraju. Jak informowali funkcjonariusze ABW, podejrzany nadzorował działalność szeregu podmiotów gospodarczych zajmujących się przestępczym procederem tzw. znikających podatników. Działalność grupy ma dotyczyć również powiązań z innymi przestępcami działającymi w Polsce, na Litwie i w innych krajach UE.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kierowania grupą przestępczą, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, uszczuplenia podatku VAT oraz prania pieniędzy. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Podejrzany to już kolejna osoba zatrzymana w tym samym śledztwie, które prowadzi ABW pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here