Air France i KLM wznawiają loty z Polski! I to bardzo szybko!

Po trzymiesięcznej przerwie, w najbliższą środę – 17 czerwca, zarówno holenderskie linie lotnicze KLM jak i francuskie linie Air France wracają do Polski

KLM będzie latać z Warszawy, Krakowa i Gdańska

Już w środę samolot KLM wyląduje ponownie w Warszawie, a 29 czerwca – w Krakowie. W pierwszej połowie lipca powinno też nastąpić wznowienie lotów do/z Gdańska. Na razie nie jest znana data powrotu KLM do Wrocławia.

Fot. materiały prasowe KLM

Wraz ze zniesieniem zakazu ruchu lotniczego z/do Polski, przewoźnik wznawia regularne loty do naszego kraju. Ze wszystkich trzech miast (Warszawa, Kraków, Gdańsk) pasażerowie KLM będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie do Amsterdamu. Linia stopniowo wznawia operacje na świecie. W lipcu planuje realizować do 30% swojego standardowego rozkładu, oferując 73 kierunki w Europie i 51 połączeń międzykontynentalnych, z których połowa jest nadal dedykowana przewozowi cargo.


Air France nowe połączenie z Krakowa i powrót do Warszawy

Samolot Air France w powietrzu
Fot. materiały prasowe Air France

Także francuskie linie Air France wznawiają loty do naszego kraju. Pasażerowie z Warszawy będą mogli na nowo korzystać z rozkładowego połączenia do Paryża, które początkowo będzie realizowane 6 razy w tygodniu. Jednocześnie 3 lipca 2020 linia planuje zainaugurować nową trasę: Kraków-Paryż, której start wyznaczony na koniec marca nie odbył się z powodu wybuchu pandemii. Natomiast data powrotu Air France do Wrocławia nie została jeszcze znana.

Wraz z otwieraniem granic linia stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W lipcu i sierpniu pasażerowie będą mieli do dyspozycji blisko 150 kierunków, dostępnych z przesiadką w Paryżu. Stanowi to około 80% wszystkich destynacji oferowanych przez Air France przed pandemią. Rośnie też częstotliwość lotów. Do końca czerwca przewoźnik zrealizuje 20% swojego rozkładu oferowanego standardowo w tym miesiącu. Jeśli sytuacja na świecie pozwoli na dalszą reaktywację i popyt będzie rósł, to w lipcu planowane jest odmrożenie do 35% oferty, a w sierpniu – do 40%.

Bezpiecznie na pokładzie

Aby zapewnić podróżnym możliwie największe bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem przy podróżowaniu samolotem, obie linie wiele środków ostrożności. Po pierwsze został wprowadzony obowiązek zakrywania twarzy podczas wejścia do samolotu i w czasie trwania całego lotu. Pasażerowie przed lotem muszą zaopatrzyć się w maski ochronne na twarz, bez których nie będą mogli wejść na pokład. Wymóg zasłaniania twarzy będzie obowiązywał do 31 sierpnia 2020 z możliwością zmiany tej daty w zależności od stanu pandemii i wytycznych międzynarodowych przepisów w tym zakresie. Pod drugie, nowa procedura to mierzenie temperatury ciała podróżnych przed każdym z lotów. Dopuszczalna temperatura ciała zezwalająca na lot to 38 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here