60 000 darmowych biletów do rozdania młodym podróżnikom! Bierz i zwiedzaj Europę

Darmowe podróże po UE są inicjatywą Parlamentu Europejskiego. Pierwsza odsłona programu DiscoverUE miała miejsce w czerwcu 2018 roku, a kolejny program właśnie się rozpoczął. Pełnoletni obywatele UE mogą ubiegać się o bezpłatny, otwarty bilet Interrail pozwalający na podróż pociągiem po Europie. Dzięki niemu będą mogli przez miesiąc jeździć po krajach Unii za darmo.

Akcja jest częścią programu Odkryj UE, a ten z kolei jest pomysłem unijnych aktywistów. Kto może ubiegać się o bilety? Zeszłoroczna edycja została odwołana przez pandemię, dlatego z programu mogą w tym roku skorzystać osoby w wieku od 18 do 20 lat (urodzone między 1 lipca 2001 roku, a 31 grudnia 2003 roku), które mają obywatelstwo jednego z krajów Unii Europejskiej. W założeniu mają lepiej poznać unię, języki i mieszkańców. Posłowie oczekują, że zachęcanie młodych obywateli do podróżowania po Unii Europejskiej i poznawania osób z innych krajów będzie sprzyjać rozwijaniu europejskiej tożsamości i wzmocni wspólne wartości UE.

60 000 biletów do rozdania młodym podróżnikom

Termin składania podań na stronie DiscoverEU zaczął się wczoraj (12.10) i potrwa do 26.10 (do południa). Wystarczy wypełnić formularz i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Europy, a potem czekać na informację zwrotną. Wybrani zostaną poinformowani o szczęśliwym losie i otrzymają tzw. Travel–Pass. Dzięki karnetowi będą mogli także na niektórych odcinkach korzystać z autobusów i promu. Ze swoją podróżą muszą się zmieścić między marcem 2022 r. a lutym 2023 r. W tym roku znacząco wzrosła pula biletów – aż 60 000 jest do rozdania!


O bilet Interrail można ubiegać się indywidualnie lub w grupach do pięciu osób. W tym przypadku lider grupy dokonuje zgłoszenia. Następnie udostępnia kod zgłoszenia wszystkim członkom grupy, a ci muszą go użyć, aby dołączyć do programu. Trzeba pamiętać, że bilet Interrail nie pokrywa kosztów noclegu ani innych wydatków.

Pula biletów zawsze jest rozłożona proporcjonalnie na poszczególne kraje w zależności od liczby mieszkańców. Jeśli w danym kraju nie ma wystarczająco dużo chętnych, bilety trafiają do puli ogólnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here