1,5 roku zamknięcia! Możliwe, że w grudniu ten kraj się otworzy, ale są ograniczenia

Półtora roku po zamknięciu granic być może Australia ponownie otworzy się na turystów. Rząd planuje zniesienie lockdownu w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Australia zamknęła swoje granice dla osób niebędących obywatelami lub rezydentami w marcu 2020 r. i wprowadziła obowiązkowy system kwarantanny, który poważnie ograniczył liczbę osób, które mogły wrócić do kraju.

Rząd Australii planuje otworzyć granice dopiero wtedy, kiedy 80% społeczeństwa tego kraju będzie zaszczepione. Dotyczy to wszystkich osób mogących otrzymać szczepionkę. Obecnie w Australii możliwe jest zaszczepienie się od szesnastego roku życia. Szacuje się, że blisko 50% obywateli Australii otrzymało już podwójną dawkę szczepienia.

Otwarcie, ale z ograniczeniami

Przed ponownym otwarciem granic zostanie ustanowiony okres próbny, podczas którego konieczne będzie posiadanie paszportu, czyli bycie w pełni zaszczepionym przed wlotem do Australii i wylotem z niej. Będzie to dokument podobny do europejskiego certyfikatu szczepień i dotyczyć będzie jedynie podróży dyplomatycznych. Następnie możliwość posiadania paszportu covidowego zostanie rozszerzona na zwykłych obywateli.

Początkowo paszport będzie obowiązywał przy podróży do krajów takich jak USA, Wielka Brytania, Japonia, Korea Południowa i Singapur. Jeśli system się sprawdzi, zostanie on rozszerzony na inne kraje świata. Obowiązek kwarantanny nie zostanie zlikwidowany, jednak będzie można się izolować w domach, a nie w specjalnych hotelach oraz czas jej trwania zmniejszy się z 14 dni do 7.

Tutaj znajdziesz tanie loty do Australii

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,776ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze