13 lat walczył o odszkodowanie za zagubiony bagaż! Teraz dostanie gigantyczną sumę

Federalny Sąd Najwyższy w Lagos nakazał Emirates zapłacenie biznesmenowi oszałamiającej kwoty 1,63 mln dolarów za zgubienie bagażu. Nigeryjski biznesmen Orji Prince Ikem podróżował w 2007 roku z Nigerii do Chin. Podczas wyprawy miał przy sobie dwie walizki, w których znajdowała się duża kwota pieniędzy – dokładnie 1,3 mln dolarów. Zanim mężczyzna wsiadł do samolotu, zgłaszał u przewoźnika, że będzie miał ze sobą rzeczy o dużej wartości. Niestety bagaże zaginęły.

Jego podróż do Chin składała się z wielu międzylądowań. Jak informuje Simple Flying, pracownicy Emirates podeszli do biznesmena w hali odlotów i nalegali, że zajmą się bagażem. Mężczyzna nie chciał oddać walizki, twierdząc, że byłoby to niebezpieczne dla przewoźnika, biorąc pod uwagę ilość gotówki, którą Ikem miał przy sobie.

Pasażer nie chciał jednak spóźnić się na samolot i przystał na propozycję pracowników linii, którzy przekonywali, że zwrócą torby po przybyciu na miejsce docelowe. Niestety nigdy więcej ich już nie zobaczył. Miał przewieźć nie tylko swoje pieniądze, ale także innego biznesmena.

Linie Emirates argumentowały, że procesy obsługi bagażu na międzynarodowym lotnisku Murtala Muhammad są nadzorowane przez Nigerian Aviation Handling Company (NAHCO). Niemniej jednak w tym tygodniu w Sądzie Najwyższym sędzia stanął po stronie powoda.

Suma do zapłacenia przez Emirates pokryje koszty zaginionych pieniędzy, a także grzywnę w wysokości około 131 000 dolarów za wszelkie trudności i utratę pieniędzy mężczyzny, który musiał walczyć tyle lat w swojej sprawie. Emirates ma zamiar jednak odwoływać się od orzeczenia sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here