Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Łodzi

Znajdź nas w social mediach

Łódź to trzecie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i największe polskie miasto położone w całości po zachodniej stronie Wisły.

Większości z nas Łódź kojarzy się z miastem przemysłowym, tymczasem co roku w Łodzi odbywa się kilkadziesiąt festiwali i przeglądów. Warto wspomnieć o Camerimage, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Międzynarodowym Festiwalu Fotografii, Festiwalu Fiesta Libre, które przyciągają coraz większe grono turystów oraz miłośników teatru, filmu czy muzyki.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Camerimage, Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Międzynarodowy Festiwal Fotografii, Festiwal Fiesta Libre
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  Teatr Wielki
 • Muzea
  Muzeum Sztuki z unikatową w skali Europy kolekcją sztuki nowoczesnej, jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii
 • Sławni ludzie
  Marek Belka - polityk, Jan Machulski - reżyser
 • Parki
  Las Łagiewnicki znajdujący się w Łodzi jest największym miejskim kompleksem leśnym w Europie
 • Naj...
  Łódź to trzecie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i największe polskie miasto położone w całości po zachodniej stronie Wisły

W Łodzi w wielu miejscach można obcować ze sztuką teatralną. Działa tu m.in. Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Muzyczny, teatry dramatyczne, teatry dla dzieci. Znajduje się tu także Teatr Wielki, będący drugim pod względem wielkości gmachem operowym w kraju i jednym z największych w Europie – ponad 1300 miejsc na widowni.

Wśród wielu placówek muzealnych, które znajdują się w Łodzi, warto odwiedzić Muzeum Sztuki z unikatową w skali Europy kolekcją sztuki nowoczesnej, czy jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii, w którym znajduje się zabytkowy sprzęt filmowy, rekwizyty ze słynnych filmów i lalki z Se-ma-fora.

Z Łodzi pochodzi wielu znanych ludzi, warto wspomnieć o Janie Machulskim, aktorze i reżyserze oraz Marku Belce, polityku i byłym premierze Polski.

W Łodzi można też odpocząć. Niewielu turystów wie, że Las Łagiewnicki znajdujący się w Łodzi jest największym miejskim kompleksem leśnym w Europie (na drugim miejscu jest Lasek Buloński w Paryżu). Obecnie istnieją 34 publiczne łódzkie parki, z których 11 uznano za zabytki kultury. Największe łódzkie parki - Piłsudskiego, Poniatowskiego, Mickiewicza, Źródliska i 3 Maja - tworzone były w oparciu o istniejące lasy. Śladem tego procesu są drzewa, znacznie przekraczające wiekiem czas założenia parków.

Jeśli wybieracie się do Łodzi na jeden z licznych festiwali, nie zapomnijcie sprawdzić naszych promocji na bilety lotnicze do Łodzi!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!11 ofert od 335 Sprawdź