Treść strony

ciekawostki-o-lodzi

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 18 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • zawsze korzystne ceny
Tanie loty. Poczuj wolność podróży!

Treść główna

Ciekawostki o Łodzi

Znajdź nas w social mediach

Łódź to trzecie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i największe polskie miasto położone w całości po zachodniej stronie Wisły.

Większości z nas Łódź kojarzy się z miastem przemysłowym, tymczasem co roku w Łodzi odbywa się kilkadziesiąt festiwali i przeglądów. Warto wspomnieć o Camerimage, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Międzynarodowym Festiwalu Fotografii, Festiwalu Fiesta Libre, które przyciągają coraz większe grono turystów oraz miłośników teatru, filmu czy muzyki.

Ciekawostki

  • Festiwale
    Camerimage, Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Międzynarodowy Festiwal Fotografii, Festiwal Fiesta Libre
  • Ciekawe atrakcje turystyczne
    Teatr Wielki
  • Muzea
    Muzeum Sztuki z unikatową w skali Europy kolekcją sztuki nowoczesnej, jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii
  • Sławni ludzie
    Marek Belka - polityk, Jan Machulski - reżyser
  • Parki
    Las Łagiewnicki znajdujący się w Łodzi jest największym miejskim kompleksem leśnym w Europie
  • Naj...
    Łódź to trzecie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i największe polskie miasto położone w całości po zachodniej stronie Wisły

W Łodzi w wielu miejscach można obcować ze sztuką teatralną. Działa tu m.in. Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Muzyczny, teatry dramatyczne, teatry dla dzieci. Znajduje się tu także Teatr Wielki, będący drugim pod względem wielkości gmachem operowym w kraju i jednym z największych w Europie – ponad 1300 miejsc na widowni.

Wśród wielu placówek muzealnych, które znajdują się w Łodzi, warto odwiedzić Muzeum Sztuki z unikatową w skali Europy kolekcją sztuki nowoczesnej, czy jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii, w którym znajduje się zabytkowy sprzęt filmowy, rekwizyty ze słynnych filmów i lalki z Se-ma-fora.

Z Łodzi pochodzi wielu znanych ludzi, warto wspomnieć o Janie Machulskim, aktorze i reżyserze oraz Marku Belce, polityku i byłym premierze Polski.

W Łodzi można też odpocząć. Niewielu turystów wie, że Las Łagiewnicki znajdujący się w Łodzi jest największym miejskim kompleksem leśnym w Europie (na drugim miejscu jest Lasek Buloński w Paryżu). Obecnie istnieją 34 publiczne łódzkie parki, z których 11 uznano za zabytki kultury. Największe łódzkie parki - Piłsudskiego, Poniatowskiego, Mickiewicza, Źródliska i 3 Maja - tworzone były w oparciu o istniejące lasy. Śladem tego procesu są drzewa, znacznie przekraczające wiekiem czas założenia parków.

Jeśli wybieracie się do Łodzi na jeden z licznych festiwali, nie zapomnijcie sprawdzić naszych promocji na bilety lotnicze do Łodzi!

WŁOCHY czekają! Loty w zasięgu ręki154 okazje od 140 Zobacz Tu macie wiele do odkrycia! Tanie loty do Grecji120 okazji od 260 Zobacz Loty z BERLINA polecają się na dłuższy lub krótszy urlop!24 okazje od 174 Zobacz Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż300 okazji od 182 Zobacz Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie285 okazji od 140 Zobacz HISZPANIA to świetny pomysł na podróż! Wybierajcie kierunek i pakujcie walizki125 okazji od 243 Zobacz GRUZJA Was zachwyci! Łapcie najtańsze loty!12 okazji od 289 Zobacz Loty w maju w ciepłe miejsca!206 okazji od 218 Zobacz