Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Las PalmasOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Ciekawostki o Las Palmas

las_Palmas_ciekawostki
 Katedra przy Placu św. Anny
 Fot. Berto Garcia

Gran Canaria nosi przydomek „kontynentu w miniaturze" ze względu na zróżnicowanie geograficzne i klimatyczne krajobrazu oraz różnorodną faunę i florę. Dodatkowo samo Las Palmas zostało uznano za najlepsze miasto na świecie pod względem klimatu. Średnia temperatura powietrza kształtuje się tu na poziomie 22ºC – ani za zimno, ani za gorąco. Po prostu w sam raz!

Wyspy Kanaryjskie, a zatem i Las Palmas de Gran Canaria to strefa wolnocłowa. Dla turystów oznacza to niższe ceny, zatem i zakupy. Popularny jest tytoń, alkohole, perfumy, sprzęt elektroniczny. Jeśli zaś chodzi o pamiątki, to ze względu na to, że Wyspy Kanaryjskie słyną z wyrobów ceramicznych, miodów, wytwarzanych na miejscu alkoholi i cygar, te właśnie przedmioty kupują dla siebie i swoich bliskich.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Festival Internacional de Música, Festival de Opera, Festival de Ballet y Danza, Muestra Internacional de Cine
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  Dom Kolumba
 • Kuchnia
  Papas Arrugadas, Zupa Rybna, Potaje de Berros, królik w Salmorejo
 • Pamiątki
  wyroby ceramiczne, miody, wytwarzane na miejscu alkohole i cygara
 • Naj...
  Gran Canaria nosi przydomek „kontynentu w miniaturze", Dodatkowo samo Las Palmas zostało uznano za najlepsze miasto na świecie pod względem klimatu

W Las Palmas de Gran Canaria odbywa się wiele festiwali. Jednym z największych i najważniejszych jest Festival Internacional de Música odbywający się w styczniu, Festival de Opera mający miejsce pod koniec lutego, Festival de Ballet y Danza odbywający się w maju oraz chyba najważniejszy - Muestra Internacional de Cine, odbywający się co dwa lata w październiku i w styczniu. Jakkolwiek jeśli w danym miesiącu nie odbywa się żaden ważny festiwal, przez cały rok mają tu też miejsce hucznie obchodzone święta religijne. Ciekawie obchodzony jest tez karnawał – szczególnie w parku Santa Catalina.

Tradycyjna lokalna kuchnia ma wiele do zaoferowania. Warto spróbować Papas Arrugadas, Zupy Rybnej, Potaje de Berros, królika w Salmorejo. Wszystkie dania smakują wyśmienicie. Warto też spróbować czegoś słodkiego: może to być Huevos Mole albo Bienmesabe. Do obiadu oczywiście dobre wino marki…Gran Canaria.

Spośród wielu zabytków w mieście warto przede wszystkim zobaczyć katedrę świętej Anny oraz Dom Kolumba, w którym podobno słynny żeglarz zatrzymał się przed pierwszą podróżą do Ameryki.

Jeśli zapragniemy trochę odpocząć warto udać się do wspaniałego parku Dormas, pełnego drzew, kwiatów i krzewów albo do słynnego parku Santa Catalina.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku też będą się tu dobrze bawić – szczególnie na plaży Playa del Confital, gdzie panują wspaniałe warunki do surfowania. Na wyspie panują także wspaniałe warunki do uprawiania szybowania, lotów na lotni i paralotni. Istnieje tu wiele profesjonalnych ośrodków specjalizujących się właśnie w ofercie tego rodzaju sportów. Nie zawiodą się też miłośnicy gry we golfa, tenisa czy żeglowania.

Zapraszamy do Las Palmas de Gran Canaria – miasta pełnego słońca przez cały rok! Nasza nowoczesna wyszukiwarka pomoże wam znaleźć najtańsze bilety lotnicze do Las Palmas. Sprawdźcie też nasze aktualne promocje!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Las Palmas. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Las Palmas.

Jeżeli wybierasz się do Hiszpanii, sprawdź też tanie loty z Warszawy do Malagi lub tanie loty z Gdańska do Madrytu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Madrytu i z Warszawy do Barcelony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty w marcu, Pakiety z Lublina, Okazje na loty na walentynki, Pakiety w październiku, tanie bilety z Wrocławia do Hamburga, loty z Berlina do Madrytu, krajowe bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Warszawy do Las Palmas 31 Stycznia 09 Lutego.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Adaptery podróżne, Ładowarki, Plecaki dla dzieci, Strefa niskich cen i Walizki dla dzieci.