Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Jak starać się o wizę turystyczną B2 do USA? Poradnik krok po kroku

Jak starać się o wizę turystyczną B2 do USA? Poradnik krok po kroku
Strona 2 z 4

2. Wypełnij wniosek wizowy DS-160

Wybierz język

Zaloguj się na stronę Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu i wybierz zakładkę dotyczącą wniosku wizowego DS-160. Na samym początku będziesz musiał wskazać język, w jakim będą się pojawiały wskazówki dotyczące pytań. Same pytania są zawsze po angielsku, jednak znajomość tego języka na podstawowym poziomie powinna być wystarczająca, by sobie poradzić. Podpowiedzi, które są widoczne po najechaniu myszką na znaki zapytania, powinny pomóc w rozwiązaniu wątpliwości.

Wybierz miejsce rozmowy z urzędnikiem

Kiedy już wybierzesz język, będziesz musiał wskazać miejsce, w którym będziesz chciał odbyć rozmowę z urzędnikiem konsularnym. W Polsce możesz to zrobić w Krakowie, gdzie jest konsulat amerykański lub w Warszawie, gdzie znajduje się ambasada. Zdecydować musisz od razu, więc dobrze się zastanów, która z tych opcji jest najbardziej optymalna dla ciebie. Raz podjętej decyzji nie można już zmienić.

Udziel odpowiedzi na pytania

Teraz możesz przejść do wypełniania właściwego formularza wizowego. Wniosek podzielony jest na 6 części. Każda z nich dotyczy innego rodzaju pytań.

1. Informacje dotyczące danych osobowych, adresu zamieszkania, telefonu i paszportu

​Podajesz dane zgodne z adresem zameldowania, jaki znajduje się w twoim dowodzie. Używaj polskich znaków jedynie w przypadku, gdy występują one w twoim imieniu lub nazwisku. We wszystkich innych miejscach używaj tylko angielskich znaków.

2. Cel, czas i miejsce wyjazdu

Wpisujesz planowaną lub przybliżoną datę wyjazdu. Jeśli jedziesz do konkretnej osoby, podaj jej adres. Jeśli nie, podaj nazwę miasta i adres hotelu, w którym być może się zatrzymasz. Nie są to dane zobowiązujące. Jeżeli Twoje plany ulegną zmianie, nikt z tego powodu nie będzie ci robił wyrzutów. Dodatkowe pytania dotyczą osób, z którymi będziesz podróżować. Należy wpisać ich dane zgodnie z informacjami zawartymi w dokumentach.

3. Informacje kontaktowe

Ta sekcja dotyczy twojego miejsca zamieszkania podczas pobytu w Stanach. Ponownie wpisz adres hotelu lub krewnego bądź znajomego, u którego się zatrzymasz.

4. Informacje o rodzinie

W tej części podajesz dane adresowe swojej rodziny mieszkającej na terenie Stanów Zjednoczonych. Tutaj uwaga: chodzi jedynie o najbliższą rodzinę. Nie wpisuj informacji o pociotkach czy bracie pradziadka. Dalekich krewnych w Stanach ma chyba każdy Polak. Uwzględnij tylko pierwszy lub drugi stopień pokrewieństwa.

5. Praca i wykształcenie

Wpiszesz tu dane dotyczące swojej pracy, ostatniego pracodawcy i wykształcenia. Nie potrzeba przedstawiać PIT-ów ani zaświadczeń z poprzedniej pracy (to dotyczy również rozmowy z urzędnikiem konsularnym). Trzeba wpisać jedynie informacje zgodne z prawdą.

6. Kwestie bezpieczeństwa

Ta sekcja dotyczy twojej możliwej pracy dla zorganizowanych grup przestępczych. Będziesz musiał odpowiedzieć, czy zostałeś kiedyś skazany za przemyt broni, terroryzm, narkotyki lub przemyt uranu.

W każdej chwili możesz sobie zrobić przerwę w wypełnianiu wniosku. Jednak pamiętaj, że po 20 minutach braku aktywności sesja wygaśnie. W takiej sytuacji będziesz musiał zacząć od nowa. Dlatego warto zanotować sobie identyfikator formularza, który znajduje się w prawym górnym rogu strony. Dzięki niemu będziesz mógł zacząć w miejscu, w którym skończyłeś.

Wgraj zdjęcie i wydrukuj potwierdzenie złożenia wniosku

Po wypełnieniu wniosku, możesz wgrać swoje zdjęcie. Specjalny program pomoże ci ocenić, czy zdjęcie jest poprawne. Jeśli nie uda ci się wgrać zdjęcia lub jeśli będzie ono nieprawidłowe, nie przejmuj się. Pamiętaj tylko, by wziąć zdjęcie ze sobą na rozmowę w konsulacie. Następnie wniosek zostanie przesłany, a tobie wygeneruje się strona potwierdzająca złożenie wniosku, zamierająca kod kreskowy. Zapisz ją na dysku i wydrukuj.

Na kolejnych stronach znajdziesz następne kroki.​


Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!