Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Amazońska dżungla w Peru (region Madre de Dios)

Amazońska dżungla w Peru (region Madre de Dios)

Tambopata to jeden z trzech parków narodowych położonych w regionie Madre de Dios w południowo-wschodnim Peru. Park ten położony jest na pograniczu Peru oraz Boliwii i Brazylii w dorzeczu Amazonii.

Do parku można się dostać lecąc lub jadąc autobusem z Limy czy Cuzco do Puerto Maldonado – najbliższego dużego miasta. Podróż samolotem trwa około 1-2 godzin, autobusem z Cuzco 8 godzin z Limy ci najmniej dwa razy tyle.

Tambopata to park dobrze przygotowany do obsługi ruchu turystycznego, na wybrzeżu rzeki o tej samej nazwie, są liczne lodge. Znajdują się one w odległości około godziny – dwóch płynięcia motorówką od Puerto Maldonada. W miejscach tych wykupuje się kilku dniowe pakiety wycieczkowe razem z wyżywieniem, noclegiem  i  transportem z i do miasta. Standardowy pakiet obejmuje spacer w ciągu dnia i nocą po dżungli, jedną lub dwie wycieczki do miejsc gdzie rano żerują ary, oglądanie kajmanów nocą, zwiedzanie wyspy małp  (zamieszkują tam małpy, które znajdowały się wcześniej pod opieką ludzi i zostały wypuszczone na wolność) oraz łowienie piranii. Obok tego w obrębie ośrodków proponowane są rozrywki takie jak park linowy czy pływanie na kajaku.

Wycieczki te stety lub niestety nie dają za wielu możliwości zobaczenia z bliska dzikich zwierząt – w rejonie tym znajduje się tak dużo ośrodków turystycznych, które oferują zwiedzanie tymi samymi szlakami, że zwierzęta uciekły głębiej w dżunglę. Z drugiej strony dzięki temu wycieczki te są zupełnie bezpieczne. Nie musimy się obawiać, że nagle nocą do naszego pokoju wpełznie niebezpieczny wąż – logdze w których się mieszka nie są szczytem luksusu. Jednym z zagrożeń tego regionu jest występująca sporadycznie denga – jednak pojawia się ona tylko w najbliższej okolicy Puerto Maldonada (komary, które ją roznoszą nie są zdolne do latania na dłuższe dystanse, także mieszkając godzinę jazdy motorówką od miasta jesteśmy bezpieczni).

Na koniec kilka informacji praktycznych. Koszt takiego wyjazdu do od około 700 do 2000 zł, wraz ze wzrostem ceny rośnie szansa że znajdziemy się w naprawdę dzikim rejonie i zobaczymy różne niezwykłe zwierzęta.  Jeśli chodzi o porę roku kiedy najlepiej się tam udać, to zależy od tego co chcemy zobaczyć. W porze deszczowej codziennie padają ulewne deszcze, ale za to dżungla rozkwita od niezwykłych kwiatów i pięknych motyli, w porze suchej kwiatów i motyli nie zobaczymy za to możemy zobaczyć zwierzęta, które w porze deszczowej raczej się chowają. Pora sucha to dla nich okres godowy dlatego śmielej się pokazują.

 

Zdecydowanie bardzo polecam udającym się w te rejony świata zarezerwować sobie kilka dni na oglądanie dżungli – przeżycia niezapomniane i zdjęcia, których zazdroszczą nam wszyscy znajomi.

Nawigacja dodatkowa