Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Absurdalne, ale prawdziwe sytuacje lotnicze

Większości z nas latanie samolotem kojarzy z oczekiwaniem na odprawę, drzemką lub podniebnym czytaniem książki. Nie wszyscy jednak mają przyjemność zaznać takiego spokoju. Niektórzy mają przyjemność zaznać niemal niewiarygodnych "przygód". 5 takich nietypowych sytuacji, które zdarzyły się na przestrzeni ostatnich miesięcy, przypominamy poniżej.

1. Emigranci w...bagażu Samolot lecący z Szanghaju do USA zabrał ze sobą podczas międzylądowania w Pekinie trójkę nietypowych pasażerów. W zasadzie nie sami podróżni byli nietuzinkowi, ile raczej miejsce, w którym zdecydowali się kontynuowac swój lot. Dwie 16-letnie dziewczyny i 17-letni chłopak, zamiast wysiąść na pekińskim lotnisku, ukryli się w... schowku bagażowym samolotu. Pomysłowy plan młodzieży niestety się nie powiódł - cała trójka została znaleziona przez strażników.

2. Jak przejść kontrolę z paszportem siostry? Kasim Raja (26 lat) omyłkowo zabrał na pokład samolotu paszport siostry młodszej o 4 lata. Przedstawiane dokumenty były sprawdzane trzykrotnie (!) zanim Raja dotarł do Islamabadu. Dopiero tam wykryto pomyłkę i podróżujący został zawrócony do Wielkiej Brytanii. Firma Swissport (odpowiedzialna za całą sprawę) zapowiedziała dochodzenie w tej sprawie.

3. 3,5 kg rafy koralowej w bagażu Podróżnika-kolekcjonera zatrzymali celnicy na wrocławskim lotnisku. Podczas rutynowej kontroli bagażu urządzeniem rentgenowskim obsługa lotniska odnalazła dwie podejrzane walizki. Między warstwami ubrań i rzeczy osobistych celnicy znaleźli cztery plastikowe reklamówki z 83 kawałkami rafy. Właściciel bagażu nie miał zezwolenia na transport i kupno koralowców, a za posiadanie i handel gatunkami chronionymi grozi nawet pięć lat więzienia.

4. Milion dolarów za zagubionego Xboxa? Jesse Maiman, który wniósł oskarżenie wobec linii US Airways, zażyczył sobie milionowego odszkodowania. Za co? Mężczyzna wniósł pozew na ponad milion dolarów za manipulowanie przy jego torbach. Z jednej z nich zginął Xbox 360 wraz ze specjalistycznym dyskiem twardym. Sprawą zajmie się sąd hrabstwa Hamilton. 21-letni student żąda 1,7 miliona dolarów odszkodowania za zgubioną konsolę oraz miliona dolarów za poniesione szkody.

5. Pijana Polka chciała otworzyć drzwi samolotu 41-letnia mieszkanka Krakowa w czasie lotu z Londynu spożywała znaczne ilości alkoholu. Około 15 minut przed planowanym lądowaniem nagle opuściła swoje miejsce i podjęłą (na szczęście nieudaną) próbę otwarcia przednich, lewych drzwi samolotu. Pasażerka po lądowaniu została zatrzymana przez strażników granicznych. Otworzenie drzwi mogłoby spowodować dekompresję kabiny. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Nawigacja dodatkowa