Leciałeś już którąś z najbardziej uczęszczanych tras lotniczych w Europie?

Rainy-evening-in-Toulouse-France-view-on-La-Grave-hospital-and-Saint-Pierre-bridge-Saint-Syprien-district-Tuluza-shutterstock_130545686

Najnowsze dane Eurostatu wskazują najbardziej uczęszczane trasy lotnicze w Europie. Okazuje się, że są to loty wewnątrzkrajowe!

Na szczycie listy znalazło się połączenie między lotniskiem w Tuluzie i w Paryżu. Kolejne dwa miejsca również należą do połączeń krajowych: Madryt - Barcelona i Nicea - Paryż. Choć niektórym może się to wydać nieoczywiste, że akurat te trasy znalazły się tak wysoko w zestawieniu, to jednak ma to swoje sensowne uzasadnienie. Wszystkie trzy obsługują nie tylko pasażerów podróżujących w celach turystycznych, ale również biznesowych.

Z danych Eurostatu wynika również, że ruch lotniczy w Europie stale rośnie. W zeszłym roku w powietrze wzniosło się 973 miliony ludzi. Stanowi to 5,9% wzrostu w porównaniu z 2015 rokiem. Najbardziej zapracowanymi lotniskami są bez zmian: londyńskie Heathrow, paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle'a oraz Amsterdam Schiphol. Z kolei największe przyrosty w liczbie pasażerów zaobserwowały takie kraje jak Bułgaria, Rumunia i Cypr.

Oto najbardziej uczęszczane trasy lotnicze w Europie: 

  1. Tuluza Blagnac - Paryż Orly 
  2. Madryd Barajas - Barcelona El Prat 
  3. Nicea Côte d'Azur - Paryż Orly 
  4. Katania Fontanarossa - Rzym Fiumicino 
  5. Oslo - Trondheim 
  6. Berlin Tegel - Monachium 
  7. Frankfurt - Berlin Tegel 
  8. Oslo - Bergen 
  9. Monachium - Hamburg 
  10. Ateny - Saloniki

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!