przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Leciałeś już którąś z najbardziej uczęszczanych tras lotniczych w Europie?

Rainy-evening-in-Toulouse-France-view-on-La-Grave-hospital-and-Saint-Pierre-bridge-Saint-Syprien-district-Tuluza-shutterstock_130545686

Najnowsze dane Eurostatu wskazują najbardziej uczęszczane trasy lotnicze w Europie. Okazuje się, że są to loty wewnątrzkrajowe!

Na szczycie listy znalazło się połączenie między lotniskiem w Tuluzie i w Paryżu. Kolejne dwa miejsca również należą do połączeń krajowych: Madryt - Barcelona i Nicea - Paryż. Choć niektórym może się to wydać nieoczywiste, że akurat te trasy znalazły się tak wysoko w zestawieniu, to jednak ma to swoje sensowne uzasadnienie. Wszystkie trzy obsługują nie tylko pasażerów podróżujących w celach turystycznych, ale również biznesowych.

Z danych Eurostatu wynika również, że ruch lotniczy w Europie stale rośnie. W zeszłym roku w powietrze wzniosło się 973 miliony ludzi. Stanowi to 5,9% wzrostu w porównaniu z 2015 rokiem. Najbardziej zapracowanymi lotniskami są bez zmian: londyńskie Heathrow, paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle'a oraz Amsterdam Schiphol. Z kolei największe przyrosty w liczbie pasażerów zaobserwowały takie kraje jak Bułgaria, Rumunia i Cypr.

Oto najbardziej uczęszczane trasy lotnicze w Europie: 

 1. Tuluza Blagnac - Paryż Orly 
 2. Madryd Barajas - Barcelona El Prat 
 3. Nicea Côte d'Azur - Paryż Orly 
 4. Katania Fontanarossa - Rzym Fiumicino 
 5. Oslo - Trondheim 
 6. Berlin Tegel - Monachium 
 7. Frankfurt - Berlin Tegel 
 8. Oslo - Bergen 
 9. Monachium - Hamburg 
 10. Ateny - Saloniki

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Juzhou. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Juzhou.

Jeżeli wybierasz się do Chin, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Hongkongu do Szanghaju, bilety lotnicze Pu Dong Pekin lub tanie loty z Warszawy do Pekinu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Berlina do Kantonu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty na weekend z Gdańska, Wycieczki do egzotycznych krajów, Pakiety z Krakowa, Okazje z Polski, bilety lotnicze Okęcie Regio Calabria, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Warszawy do Pekinu 10 18 Wrzesnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Łóżeczka turystyczne, Plecaki dla dzieci, Plecaki szkolne, Torby sportowe i Walizki twarde.