Niesamowite! Najbardziej suche miejsce na Ziemi zakwitło

Small-lagoons-in-foreground-and-mountains-in-background.-It-was-a-colorful-sunset-on-Salar-de-Atacama-Atacama-Chile-shutterstock_538031434

Pustynia Atacama to jedno z najbardziej suchych miejsc na Ziemi. Niektóre jej fragmenty nigdy nie widziały nawet kropli deszczu. W tym roku jednak pustynia zakwitła tysiącem kwiatów.

Atacama znajduje się w Chile i rozciąga się na przestrzeni 1600 km. Cechuje się bardzo surowym klimatem, jednak na niektórych jej obszarach raz na pięć lub siedem lat dzieje się coś niesamowitego. Z pustynnej ziemi wyrastają setki kolorowych kwiatów. 

Tegoroczne pojawienie się kwiatów jest jednak mocno nietypowe, ponieważ poprzednie kwitnienie miało miejsce zaledwie dwa lata temu, w 2015 roku. W tym roku nieoczekiwanie jednak spadł deszcz. Woda zmyła z nasion specjalną ochronną powłokę i pobudziła je do życia. Co ciekawe, nasiona potrafią przetrwać całe lata w trudnych pustynnych warunkach. 

Jeśli chciałbyś zobaczyć kwitnącą pustynię, musisz się pospieszyć. Tego rodzaju kwitnienie trwa zazwyczaj bardzo krótko. Gdybyś jednak nie planował wyjazdu do Chile, zawsze możesz zerknąć na Instagram i zobaczyć piękne zdjęcia tego fenomenu.

Fot. Shutterstock 
polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!