TOP 7: Najlepsze miejsca do kitesurfingu w Grecji

0.-kitesurfing-background-shutterstock_163578671

Ciepłe powietrze, silny wiatr i malownicza sceneria – oto doskonały przepis na udane wakacje z kitem. Grecja oferuje dużo spotów zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników tego sportu. Sprawdź, gdzie warto zabrać deskę i latawiec. Uwaga, zestawienie jest subiektywne!

Paros

Cykladzka wyspa to jedno z ulubionych miejsc znanych kitesurferów i amatorów. Piaszczysta plaża Pounta z płytkimi wodami zapewnia doskonałe warunki do uprawiania tego sportu, szczególnie latem, gdy wieją północne wiatry, tzw. meltemi. Tu też odbywają się coroczne międzynarodowe zawody.

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Fot. Shutterstock 


Naksos

Kitesurfing w przepięknej scenerii turkusowych wód plaży Mikri Vigla przyciąga zarówno początkujących, jak i zaawansowanych fanów ślizgania się po wodzie z latawcem. Podobnie jak w przypadku Paros, najlepiej zjawić się tu w lecie lub wczesną jesienią, żeby załapać się na dobre wiatry.

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Rodos

Chyba nie ma fana kitesurfingu, który nie słyszałby o Prassonisi. Przez pół roku wieje tu ciepły, silny wiatr. Cienki pas piasku oddziela od siebie dwa morza – Egejskie i Śródziemne, co powoduje, że z jednej strony cypla tafla wody jest kompletnie płaska, a z drugiej pojawiają się duże i wymagające fale.

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Lefkada

Szeroka piaszczysta plaża Ai Giannis to uznane miejsce wśród zaawansowanych kitesurferów wprost stworzone do wykonywania ewolucji. Odmienne temperatury na lądzie i w morzu często w ciągu dnia powodują wahania wiatru, który potrafi pojawić się o różnych porach. 

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Eubea

Na wyspie znajdują się dwa główne spoty do uprawiania kitesurfingu: Lefkadi oraz Marmari. Pierwszy z nich najlepiej odwiedzać od marca do połowy czerwca, gdy wieje wiatr termalny. Z kolei Marmari dobrze się sprawdzi od połowy czerwca do końca października, gdy powieje wiatr północny. 

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Limnos

Wedle specjalistów Keros jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na Morzu Egejskim dla początkujących kitesurferów. To dlatego, że położona w zatoce plaża oblana jest płytkimi wodami. Warto zerwać się z łóżka wcześniej, żeby załapać się na najlepszy, wiejący do południa wiatr. 

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

Peloponez

Odnajdą się tu i początkujący i zaawansowani, bo spotów na półwyspie jest sporo. W zatoce Argolidzkiej będą to Drepano – idealne miejsce do odwiedzania przez cały rok oraz Nea Kios z płytkimi wodami. Bardziej zaawansowani kitesurferzy docenią plażę Simos na wysepce Elafonisos

Fot. Agnieszka Zawistowska/ Akcja Grecja

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!