Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

9 niezbędnych aplikacji dla podróżujących po Azji

Tajlandia-Terraced-Paddy-Field-in-Mae-Jam-Village--Chaingmai-Province--Thailand-shutterstock_279311915-1

Wybierasz się do Azji? Te aplikacje ułatwią Ci życie! Jeśli nie znasz obcego języka, a nawet alfabetu występującego w danym kraju, podróżowanie może być nieco skomplikowane. Nie rozpoznasz oznakowań na ulicach, nawet jeśli będziesz się usilnie w nie wpatrywał. Na szczęście technologia może Ci przyjść z pomocą. Wystarczy ściągnąć kilka aplikacji na telefon, a będziesz umiał nie tylko się porozumieć, ale również bez trudu odnaleźć w nowym miejscu, zarezerwować nocleg, etc.

Waygo to aplikacja tłumacząca język chiński, japoński oraz koreański. I robi to w sposób genialny: wystarczy zrobić zdjęcie, by Waygo przetłumaczył tekst od razu na angielski. Nie musisz wpisywać znaków - wystarczy aparat w telefonie. A co najważniejsze, nie potrzebujesz internetu, by aplikacja działała. W wersji testowej możesz robić 10 tłumaczeń dziennie za darmo. Aby móc korzystać z Waygo bez limitów, trzeba zapłacić (cena waha się w zależności od liczby języków, jakie chcesz mieć udostępnione).

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


Jeśli szukasz tanich noclegów w rejonie Azji i Pacyfiku, skorzystaj z aplikacji Hotel Quickly. Znajdziesz tam jedną z najbardziej rozbudowanych baz hotelowych tego regionu. Przy okazji możesz liczyć na liczne zniżki na wszelkiego rodzaju hotele: od luksusowych po te nieco mniej ekstrawaganckie. Rezerwować można z rocznym wyprzedzeniem, jednak na największe promocje można trafić dzień przed lub w dniu przylotu.

Fot. Shutterstock

Oprócz wyszukiwarki Tanich-Lotów, warto korzystać będąc w Azji z Traveloka. Ta aplikacja zajmuje się wyszukiwaniem i sprzedażą biletów tanich linii lotniczych, takich jak Cebu Pacific oraz zwykłych przewoźników z tego rejonu, jak Singapore Airlines. Możesz również rezerwować przez Travelokę hotele, ale głównie w sieciówkach (Marriott, Hilton).

Fot. Shuttestock

Szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł dobrze zjeść? Jeśli wybierasz się do Indonezji, Malezji, Indii, na Sri Lankę lub Filipiny, ściągnij sobie na telefon aplikację Zomato. Dzięki niej znajdziesz restauracje godne polecenia. Przekrój przez rodzaje serwowanego jedzenia jest bardzo szeroki, od noodli po tandoori.

Fot. Shutterstock

Klook to aplikacja pozwalająca rezerwować bilety na spektakularne atrakcje w krajach Azji. Masz ochotę zobaczyć walkę tajskich bokserów? Szukasz transferu z lotniska? A może chcesz się dowiedzieć nieco więcej o sztuce ludowej lub wyruszyć na rowerową wyprawę po Chiang Mai? Na Klooku znajdziesz wszelkie tego rodzaju wydarzenia i imprezy oraz oczywiście bilety na nie.

Fot. Shutterstock

Jeśli lecisz do Azji, musisz wiedzieć, że na pewno dopadnie Cię jet lag. Różnica czasu jest po prostu za duża. Aplikacja Jet Lag ułatwi Ci dostosowanie się do nowej strefy czasowej i zsynchronizowanie własnego zegara biologicznego z nowymi warunkami. Dzięki aplikacji będziesz mógł stworzyć spersonalizowany plan, który ułatwi Ci przestawienie się i zapobiegnie przesypianiu dni.

Fot. Shutterstock

Obie aplikacje udostępniające mapy i pozwalające na znalezienie najlepszej trasy warto mieć w telefonie. Pamiętaj, że Google Maps ma również możliwość zapisywania map i działania bez konieczności dostępu do internetu. Oczywiście ci podróżnicy, którzy wolą się zgubić w obcym mieście, traktując to jako najlepszy sposób na poznanie nowego miejsca, mogą zadowolić się tradycyjnymi mapami lub obyć się całkowicie bez nich.

Fot. Shutterstock

Nie chcesz wydawać majątku na taksówki? Spróbuj azjatyckiej wersji Ubera - właśnie tym jest aplikacja Grab. Możesz dzięki niej wybrać taki środek transportu: taksówkę, prywatny samochód, skuter, motocykl albo autobus. Grab funkcjonuje na terenie Indonezji, Malezji, Myanmaru (Birmy), Filipin, Singapuru, Tajlandii i Wietnamu.

Fot. Shutterstock

Aplikacja dla turystów chcących odwiedzić Tokio. To przewodnik, w którym znajdziesz informacje o atrakcjach tego miasta, tych bardziej oraz mniej znanych. Oprócz tego THK pomoże Ci w przemieszczaniu się po Tokio środkami transportu publicznego. Znajdziesz tam również mapy działające również bez dostępu do internetu.

Fot. Shutterstock

Ta aplikacja podobna jest do poprzedniej - to przewodnik, oczywiście po Hong Kongu. Oprócz najbardziej znanych atrakcji, aplikacja dostarczy Ci również informacji o najnowszych trendach, popularnych pubach i sklepach oraz nietypowych miejscach wartych zobaczenia w Hong Kongu.

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa