Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

10 najpiękniejszych plaż w Turcji

Fantastic-Aerial-view-of-the-beach-Belcekz-and-Blue-Lagoon-in-Oludeniz-Resort-Turkey-shutterstock_453347527-1

Turcja dysponuje jednymi z najpiękniejszych i najczystszych plaż. Możesz tam natrafić na prawdziwe perełki: długie i szerokie piaszczyste plaże w różnych odcieniach żółci i bieli. Jeśli chcesz zobaczyć najlepsze z nich spróbuj wybrać się do miejsc z poniższej listy. Przed Tobą najpiękniejsze plaże Turcji.

Antalya

Antalya jest dużym miastem i jako takie przyciąga wielu turystów. Jeśli zatem lubisz wieczorne wyjścia, bary i kluby to jest to miejsce idealne dla Ciebie. Najstarsza dzielnica otoczona jest murem i znajdują się w niej najciekawsze restauracje. Wypoczynek po intensywnej nocy zapewnią Ci szerokie miejskie plaże. Widok na Morze Śródziemne da Ci wytchnienie.

Fot. Shutterstock

Fot. Shuttterstock


Bodrum

Cały półwysep Bodrum to cudowne miejsce. Plaże są w większości piaszczyste i różnią się wielkością, zatem warto przejechać się po półwyspie i wybrać tę, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. Dodatkowo jeśli znudzi Ci się plażowanie, to będziesz mógł zwiedzać miasto Bodrum w całości pomalowane na biało oraz zamek św. Piotra, a także surfować i nurkować. Koniecznie zobacz plaże Bitez i Türbükü.
Fot. Shutterstock

Laguna Ölüdeniz

Mimo że jedna z najsłynniejszych plaż Turcji znajduje się właśnie w lagunie Ölüdeniz, to nie straciła ona w najmniejszych stopniu swojego rajskiego charakteru. Lagunę otaczają góry porośnięte sosnami. Oprócz pływania w lazurowej wodzie możesz również wynająć łódkę i popłynąć do Doliny Motyli. 

Fot. Shutterstock

Patara

Patara do najdłuższa plaża Turcji. Jej piasek jest biały, a otaczające wody cudownie błękitne. To dobre miejsce na wypoczynek oraz uprawianie sportów wodnych. Brzeg morza jest bardzo łagodny, więc osoby wolące czuć ziemię pod stopami będą zadowolone. Głębiej w morzu natomiast można skorzystać z idealnych do surfowania fal. W pobliżu plaży znajdują się wydmy oraz pozostałości po mieście z czasów Imperium Rzymskiego. 


Kalkan

Jeszcze na początku XX wieku Kalkan był grecką miejscowością, co nadal widać w architekturze i klimacie tego miejsca. Uliczki tego miasta są strome i kręte, a prawie wszystkie fronty domów zwrócone są ku morzu i tym samym plaży. Tuż obok znajduje się również niewielki port. Sama plaża jest bardzo kameralna. 


Side

 Side to kamienisty półwysep wrzynający się w Morze Śródziemne. Otaczają go piękne piaszczyste plaże o cudownie białym odcieniu piasku. Znajdziesz tam również liczne atrakcje w postaci starożytnych budowli, antycznych świątyń oraz rzymskiego amfiteatru używanego po dziś dzień. Spacerując po tamtejszych plażach pamiętaj, że tymi samymi ścieżkami mogli przechadzać się także Kleopatra i Antoniusz.


Alanya

 To miejsce jest wprost spektakularne. Miasto ściśnięte jest wokół masywnej góry z cytadelą na szczycie. Z jednej strony otacza je morze, z drugiej góry. W czasach antycznych mieszkali tu piraci, następnie przybyli Turcy, dlatego znajduje się tam sporo zabytków wartych uwagi. Same plaże natomiast ciągną się wzdłuż miasta i są bardzo dobrze utrzymane.


Alaçati

Niegdyś była to grecka osada. Znajduje się na półwyspie Çesme i jest bardzo popularnym miejscem odwiedzanym przez wielu mieszkańców Stambułu. Uroda tamtejszych plaż zachwyca, choć turystów potrafi tam być naprawdę wielu. Znajduje się tam sporo klimatycznych lokali, gdzie można wypocząć po całym dniu plażowania. 


Iztuzu

Białe piaski Iztuzu wprost zachęcają, by na nich wypoczywać. Warto wiedzieć, że nie ma tam żadnej zabudowy hotelarskiej tuż przy plaży, dlatego to miejsce zachowało swój pierwotny charakter. Taki stan rzeczy plaża Iztuzu zawdzięcza żółwiom, które upodobały sobie ten teren na miejsce lęgowe. Jeśli wybierzesz odpowiedni termin swojej wizyty, będziesz świadkiem wykluwania się tych zwierząt z jaj i wędrówki do morza. 


Cirali

Cirali to prawdziwy klejnot wśród tureckich plaż. Otaczają ją góry porośnięte sosnami oraz morze o kolorze intensywnego błękitu. Tutaj również nie dotarły urbanizacyjne zapędy ludzi, dlatego nadal można się rozkoszować prawdziwym naturalnym pięknem plaży, ciągnącej się na 2,5 km. Swoje miejsce lęgowe znalazły tu żółwie, dlatego nie zapowiada się, by coś się w tej kwestii zmieniło. 

Nawigacja dodatkowa