Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

10 rzeczy, które musisz zrobić podczas pierwszej wizyty w Paryżu

10 rzeczy, które musisz zrobić podczas pierwszej wizyty w Paryżu

Pierwsza wizyta w Paryżu bywa niezapomniana. I choć część z atrakcji, jakie ma do zaoferowania to miasto, dobrze znamy ze zdjęć i filmów, to mimo wszystko zobaczenie go na własne oczy jest zupełnie innym rodzajem przeżycia. Co zatem musisz koniecznie zrobić i zobaczyć, jeśli po raz pierwszy znajdziesz się w Paryżu?

Wejście na Wieżę Eiffela

Choć początkowo wieża wzbudzała liczne kontrowersje, a nawet protesty mieszkańców Paryża, którym nie podobał się pomysł ustawienia gigantycznej stalowej konstrukcji w ich ukochanym mieście, to mimo wszystko wpisała się na stałe do historii stolicy Francji. Niewdrapanie się na jej szczyt i niezobaczenie panoramy Paryża podczas swojej pierwszej wizyty w tym mieście to duży błąd. Nawet jeśli niektórzy twierdzą, że jest to typowa pułapka na turystów. Za drugą swoją wizytą też będziesz mógł tak mówić.

Fot.  Shutterstock


Zobacz bazylikę Sacre-Coeur

By dotrzeć do bazyliki będziesz musiał wspiąć się po 270 schodach, ale będzie warto! Ze szczytu rozciąga się piękny widok na Paryż. Ostatecznie bazylika znajduje się przecież na najwyższym punkcie Montmartre!


Zjedz coś pysznego

To obowiązkowy element wyprawy do Paryża. W tym mieście znajdziesz autentycznie najlepszych kucharzy. Tak, zapłacisz za posiłek o wiele więcej niż zwykle, ale to przecież Twój pierwszy raz w Paryżu! Rozkoszuj się chwilą!


Wyrusz w rejs po Sekwanie

Paryż nie bez powodu nazywany jest stolicą romansu. Płynięcie statkiem po rzece i podziwianie o zachodzie słońca tego miasta zakochanych jest niezwykłym przeżyciem. Możesz wybrać różne statki: większe, mniejsze, wypływające w dłuższe lub krótsze trasy. Miej przygotowany aparat, bo kiedy Paryż rozbłyśnie światłami, będziesz chciał to uwiecznić.


Pochodź po luksusowych sklepach

Oczywiście nie zachęcam do roztrwonienia całego majątku na wyjątkowe ubranie, ale spacer po Avenue Montaigne może być niezapomnianym przeżyciem. Zwłaszcza, jeśli fascynuje Cię moda. Znajdziesz tam sklepy Chanel, Louis Vuitton, YSL, Céline i wiele wiele innych.


Spacer po Polach Elizejskich

Ciągnące się przez 2 km Pola Elizejskie są przez wielu uważane za najpiękniejszą aleję na świecie. Przekonaj się sam, czy zasłużenie. Wzdłuż ulicy znajdują się sklepy, kawiarnie, butiki oraz... salony samochodowe.


Odkryj Le Marais

Historyczna dzielnica Paryża, Le Marais, jest wypełniona wąskimi uliczkami, brukowanymi jezdniami i architekturą sięgającą czasów średniowiecza. To idealne miejsce na spacery, odpoczynek przy kawie, czy po prostu bezcelowe włóczenie się.


Zobacz Luwr

Jeśli nie zależy Ci na pobieżnym przejrzeniu najważniejszych dzieł sztuki, zawsze możesz zrezygnować z zakupu biletu. Możesz po prostu pospacerować po okolicy, obejrzeć słynną piramidę i rozkoszować się pięknem krajobrazu. Zamów sobie gorącą czekoladę i ciesz się chwilą! Jeśli jesteś wielbicielem sztuki to pamiętaj, że jeden dzień na muzeum w Luwrze to zdecydowanie za mało.


Zobacz katedrę Notre Dame

Gotycka budowla jest jedną z najsłynniejszych katedr na świecie. Kiedy już obejrzysz ją z bliska, warto przejść się po znajdującej się w pobliżu Dzielnicy Łacińskiej.


Zajrzyj do któregoś z muzeów

Muzea to wręcz temat rzeka. W Paryżu każdy znajdzie takie muzeum, którego tematyka najbardziej przypadnie mu do gustu. Wielbiciele impresjonistów i postimpresjonistów? Świetnie się odnajdą w Muzeum d'Orsay. Tak przy okazji warto obejrzeć sam budynek tego muzeum, bo jest on zachwycający.

Nawigacja dodatkowa