Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Tegucigalpy

Tegucigalpa - Chrystus La Tigra
Fot. Wikipedia

Park Narodowy La Tigra

Najstarszy obszar chroniony w Hondurasie znajduje się w odległości 25 kilometrów od stolicy kraju i obejmuje przede wszystkim niesamowitą formację zwaną lasem mglistym, która to nazwa odnosi się do tutejszych wiecznych mgieł, które jednak tak naprawdę są nisko zalegającymi chmurami (wysokość nad poziomem morza to około 1600 metrów nad poziomem morza). Słońce praktycznie nigdy nie oświetla dna tego fragmentu dżungli, jednak dość wysoka temperatura i ogromna wilgotność powodują bujny rozwój wszelkich form roślinności, a potężne drzewa bujnie obrośnięte są lianami machami i porostami, a także mniejszymi gatunkami innych roślin.  Park ma wielkość- 240 kilometrów kwadratowych i utworzony został w 1980 roku. Wstęp do parku kosztuje 10 dolarów.


El Picacho

Wzgórze górujące nad stolicą Hondurasu wznoszące się na ponad 2100 metrów nad poziomem morza w północnej części miasta. Najbardziej charakterystycznym elementem tego wzniesienia jest potężna statua Chrystusa o łącznej wysokości 32 metrów (12-metrowy cokół na którym ustawiona jest 20-metrowa rzeźba). Układ postaci Chrustusa jest nieco podobny do sławnej na cały świat rzeźby z Rio de Janeiro, również skala przedstawienia powoduje takie skojarzenia. Od momentu ustawienia w 1997 roku pomnik stanowi wizytówkę Tegucigalpy i z pewnością jest najbardziej charakterystycznym elementem tutejszej architektury. Ma szczytach wzgórza wyznaczonych jest 10 tras wspinaczkowych


Pałac Prezydencki

Budynek uznawany za najpiękniejszy w stolicy Hondurasu w latach  1920 – 1992 siedziba głowy Honduraskiego Państwa w sumie zajmowany przez te lata przez niemal 20 prezydentów.  Obecnie pałac stanowi siedzibę Muzeum Narodowego Hondurasu. Budowla jest bardzo zdobne, chociaż dla przyzwyczajonych do przytłaczających potężnych kubatur Europejczyków może wydać się niezbyt okazała, ponieważ liczy tylko dwa piętra. Narożnik pałacu zajmuje ozdobne wejście kryte kopułą, natomiast wszelkie okna i drzwi posiadają ozdobne opaski, które na dodatek pomalowane są na kontrastowy do całej elewacji, ciemny kolor, co potęguje wrażenie przepychu.


Figurka Matki Boskiej Suyapa

Niewielka wykonana w XVIII wieku z drewna rzeźba jest najświętsza relikwią w całym kraju, chociaż ma tylko 6 centymetrów wysokości. Z całego kraju pielgrzymują do jej stóp wierni uważając figurkę za cudowną. Została ona podobno odkryta dnia 3. lutego 1747 roku w niesamowitych okolicznościach- dlatego też właśnie w tym okresie co roku nasila się ruch pątniczy w tym rejonie. Już w 1777 roku powstała pierwsza kapliczka dla cudownego posążku,a papież Pius XI  jakiś czas później uznał Matkę Boską Suyapa za patronkę całego Hondurasu. W 1950 zbudowano nieopodal potężna bazylikę ku czci Matki Boskiej, której głównym elementem była właśnie ta niewielka figurka. Ma ona nawet grupę swoich świeckich opiekunów zwanych Orden de los Caballeros de Suyapa, powstałą ona w XX wieku i zrzesza wyłącznie mężczyzn, których zadaniem jest dbać o rzeźbę oraz przynależnej niewielka kaplicę w której na stałe przebywa. W 1982 Matka Boska Suyapa stałą się patronką całej Ameryki Łacińskiej.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa