Treść strony

tanie-loty-do-hondurasu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Hondurasu

Znajdź nas w social mediach

Honduras
Fot. SXC
Honduras to 100. pod względem powierzchni kraj na świecie – jego wielkość porównać można do 30% terytorium Polski. Położony jest on w Ameryce Środkowej pomiędzy Morzem Karaibskim a Oceanem Spokojnym i graniczy z Nikaraguą, Salwadorem oraz Gwatemalą. Aż ponad 800 kilometrów granic Hondurasu przypada na wybrzeża, które poza zabytkami kultury Majów stanowią najważniejsze bogactwo tego kraju. Jeśli doda się do tego jeszcze subtropikalny klimat, to naprawdę nie można się wprost oprzeć temu krajowi.

Dla tego kraju najważniejsze są usługi, które w przeważającej części związane są z obsługą ruchu turystycznego – ten sektor gospodarki Hondurasu odpowiada za ponad połowę przychodów budżetowych kraju. Przemysł to około 1/ dochodów Hondurasu, a najważniejsze zakłady związane są z górnictwem i hutnictwem rożnych metali (głównie złoto, srebro, miedź, żelazo, ołów, cynk oraz antymon) Pozostałą cześć przychodów państwa generuje rolnictwo skupione przede wszystkim na produkcji bananów, cytrusów, kawy, rybołówstwie oraz połowach owoców morza.

Niestety Honduras to drugi najbiedniejszy kraj regionu i w ogóle jedno z najbiedniejszych pastw zachodniej półkuli, dlatego też należy podczas pobytu w nim szczególnie uważać an swoje bezpieczeństwo zwłaszcza podczas samodzielnie organizowanych wypraw, ponieważ ubodzy mieszkańcy zawsze widzą w zachodnich turystach prawdziwych bogaczy. Ważne jest by w Hondurasie w żadnym wypadku nie okazywać na ulicach miast i podczas przemieszczania ostentacyjnej zamożności, unikać odludnych dzielnic, a po zmroku starać się pozostawać w hotelowych pokojach. Innym zagrożeniem z jakimi można spotkać się podczas pobytu w Hondurasie są regularne, lecz lekkie trzęsienia ziemi, które co pewien czas nawiedzają kraj – na szczęście rzadko kiedy powodują one ofiary w ludziach, kończy się raczej na strachu i mniejszych lub większych stratach materialnych, jednak warto być na nie przygotowanym.

Historia Hondurasu sięga głęboko wstecz – w czasach prekolumbijskich na terenie tego państwa rozwijała się i istniała potężna kultura Majów, po której pamiątki zresztą do dzisiaj pozostają najważniejszymi atrakcjami turystycznymi. Obecnie aż około 7% ludności kraju, głównie w jego zachodniej części to potomkowie tego ludu, około 90% natomiast to Metysi w których żyłach płynie domieszka krwi Majów. Dla Europejczyków natomiast historia Hondurasu rozpoczyna się na samym początku XVI wieku, kiedy to w 1502 roku przybył na okoliczne ziemie Krzysztof Kolumb. Nieco później b w 1535 roku Honduras wszedł w skład Wicekrólestwa Hiszpanii, jednak walki z tutejszymi Indianami zakończono dopiero kilkadziesiąt lat później. Kiedy w roku 1578 wojska najeźdźców zniszczyły główne osiedle obrońców ojczyzny zlokalizowane w pobliżu współczesnej stolicy kraju - Tegucigalpy opór stopniowo zaczął maleć, aż w końcu zaniknął zupełnie. W XIX wieku Hondurasowi udaje się wyrwać spod zależności od Hiszpanii, jednak w tym czasie wchodzi on w skład Meksyku, następnie w latach 1823- 1838 jest częścią Zjednoczonych Prowincji Ameryki Środkowej i dopiero po tym czasie krajowi udaje się uzyskać całkowita niepodleglość. W XX-wiecznej historii Hondurasu cieniem kładą się liczne konflikty graniczne Hondurasu z sąsiadami oraz problemy wewnętrzne - wśród nich należy wymienić wojnę futbolowa z Salwadorem, konflikt z Nikaraguą oraz niepokoje polityczne w samym Hondurasie.

Trzeba jednak przyznać, ze podróżnicy chwalą sobie pobyt w Hondurasie ze względu na bardzo niskie ceny i bogactwo atrakcji, do których zaliczane są przede wszystkim piękne pozostałości architektury prekolumbijskiej oraz wspaniale plaże nad dwoma potężnymi zbiornikami wodnymi zarówno po wschodniej jak i po zachodniej części kraju. Jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek naprawdę nie można chcieć więcej – dlatego też tanie loty do Hondurasu są tak atrakcyjną ofertą.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź