Treść strony

zwiedzanie-hondurasu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Hondurasu

Znajdź nas w social mediach

Wybrzeże Hondurasu
Fot. SXC

Copan

Starożytne miasto Majów położone nad rzeką Rio Copan położone na wysokości niemal 650 m. n. p. m. na obszarze około 30 000 hektarów zamieszkane w okresie od ok. 1000 r. p. n. e. do około 900 r. n. e., w szczytowym okresie rozwoju stanowiło dom dla 200 000 mieszkańców. Struktura urbanistyczna wydzielała w obrębie Copan kilka odrębnych dzielnic o różnych funkcjach – najważniejsze z nich to cześć mieszkalna podzielona na około16 mniejszych jednostek, dzielnica handlowa oraz świątynna. W obrębie ruin znajdują się dobrze zachowane stalle wykonane z tufu wulkanicznego, które upamiętniają niemal 40 różnych władców miasta. Poza tym podziwiać tu można dawne piramidy schodkowe, których szczyty w dawnych wiekach zajmowały liczne miejsca kultu. W Copan znajduje się również najdłuższy zabytek piśmiennictwa Majów – 63 stopnie jednej ze świątyń o wysokości 49 cm i długości 16m każdy pokryte są ponad 2500 symboli. Obecnie trwają prace nad przywróceniem tzw. „Schodom Hieroglifów” ich dawnej świetności. Copan to jedno z najlepiej udokumentowanych stanowisk archeologicznych w Ameryce – odkryte zostało wcześnie bo już w XVI wieku, następnie zakupione przez prywatnego inwestora Johna Lloyda Stephensa, który wraz ze swym przyjacielem, rysownikiem Frederikiem Catherwoodem w systematyczny sposób tworzył pierwszą dokumentację naukową tego miejsca Materiały te w dość dobrym stanie zachowały się do dziś dając współczesnym badaczom doskonały materiał porównawczy. W 1980 roku ruiny miasta Copan wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Jezioro  Yoyoa

Największy akwen wodny w Hondurasie, jezioro Yoyoa położone jest na wysokości około 700 m. n. p. m. i ma powierzchnie 285 kilometrów kwadratowych. Akwen zajmuje zagłębienie pomiędzy wygasłymi stożkami wulkanicznymi a jego kształt nieco przypomina obrys Afryki. Teren jeziora znajduje się w obrębie kilku parków narodowych i najważniejsze miejsca wokół niego objęte są przez państwo ochroną. Jezioro jest domem dla około 400 gatunków ptaków i około 800 gatunków roślin. Jezioro jest popularną wśród wędkarzy destynacją, tym bardziej że leży przy autostradzie i jest dobrze skomunikowana z pozostałą częścią kraju.


Comayagua

Miasto w centralnej części Hondurasu położone w odległości około 80 kilometrów od stolicy kraju,założone już w 1537 roku przez konkwistadora Alonso de Cáceresa. W XIX wieku stolica kraju po uniezależnieniu się Hondurasu od Hiszpanii. Status ten miasto utraciło ostatecznie w roku 1880. O dawnej świetności Comayagua po dziś dzień świadczą wspaniałe zabytki architektury kolonialnej, a w szczególności pochodząca z 1711 roku katedra.

Wyspy Hondurasu

W obrębie Zatoki honduraskiej na terenie tego kraju mieści się szereg mniejszych i większych wysepek. Jest to jedno z chętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym kraju. Archipelag ten słynie przede wszystkim z faktu że chyba najtaniej na świecie można uzyskać tutaj certyfikat nurkowy – wystarczy około 250 dolarów i po kilkudniowym szkoleniu można cieszyć się odpowiednim papierkiem. Nurkowanie w rejonie Bay Islands jest o tyle interesujące, że pozwala nawet początkującym nurkom na niesamowite podwodne doświadczenia, ponieważ wyspy leżą w obrębie raf koralowych i mogą poszczycić się ogromnym bogactwem bajecznie kolorowej i różnorodnej flory i fauny


Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź