Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do TajwanuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Tajpej (TPE) Taiwan Taoyuan Int. Apt.od 3601Wybierz
 • Tajpej (TSA) Sung Shan Apt.od 4666Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Tajwanu

Znajdź nas w social mediach

Tajpej

Stolica Tajwanu — Taipei, to miasto o burzliwej historii. Przez lata znajdowało się pod panowaniem Hiszpanów, Holendrów, Mingów, Oingów i Japończyków. Stanowi centrum wypoczynkowe armii amerykańskiej na Dalekim Wschodzie. Największym zainteresowaniem turystów cieszą się: Muzeum Narodowe z najbogatszą na świecie kolekcją sztuki chińskiej, typowo chińska dzielnica przy świątyni Lungszan, Park Yan-gmingshan (Gongyuan), Muzeum Historyczne i Muzeum Sztuki. W pobliżu Taipei, dzięki występowaniu gorących źródeł, rozwinęły się uzdrowiska Beitou i Wulai.

Gorące źródła Beitou

Gorące źródła Beitou, zwane przez rdzennych mieszkańców "Pataauw", były dawniej miejscem odprawiania czarow. W ciągu ostatnich stu lat zmieniły oblicze i zostały przekształcone w nowoczesny ośrodek spa. Warto wpaść tu na relaksujące zabiegi i przywracające spokój ducha kąpiele.

Park Narodowy Yangmingshan

Ze względu na ogromne połacie trawy, teren ten zwany jest zwyczajowo Górą Traw. Warto wiedzieć, że w jego skład wchodzą góry: Datun, Cising,  Shamao oraz otaczające je wąwozy i doliny. Park Narodowy Yangmingshan formuje północną granicę niziny Taipei i dlatego jest bardzo dogodnym celem dla turystów przebywających w mieście – dojazd w ten rejon nie zajmie więcej niż godzinę. W zasięgu ręki jest nie tylko porywające miasto, ale i uroki egzotycznej natury.

Przystań Rybaka

Przystań Rybaka znajduje się po prawej stronie nabrzeża Tamshui, w miejscu ujścia rzeki do morza. Administrujący miastem Taipei z wielkim sukcesem zamienili to miejsce w ogromną atrakcję turystyczną. Przystań jest świetnym przykładem miejsca stylowego, o unikalnej atmosferze. Kolejną atrakcją, szczególnie dla wielbicieli pięknych fotografii, będzie most zakochanych, który nadaje uroku temu wspaniałemu miejscu.

Tajpej 101

Budynek Taipei 101 w dniu 10 października 2004 został uznany najwyższym budynkiem świata. Jego imponujące 508 metrów wysokości i wygląd bambusowej tyczki przyciągają do tej pory uwagę. Ale Taipei 101 to nie tylko siedziba wielu firm i przedsiębiorstw, to także, a może przede wszystkim, miejsce rozrywki, kreowania stylów i oczywiście robienia wyjątkowych zakupów.

Lukang

Najstarsza świątynia Tajwanu znajduje się w mieście Lukang. Jego mieszkańcy oparli się industrializacji i nie zgodzili się na przeprowadzenie przez miasto autostrady, linii szybkiej kolei, ani na rozbudowę portu. Dzięki temu Lukang zachowało tradycyjne oblicze z małymi sklepikami i warsztatami rozlokowanymi wzdłuż głównej ulicy. W Lukang wszystkie drogi prowadzą do świątyni Tienhou, poświęconej Matsu, bogini morza i patronce wyspy. Świątyń dedykowanych Matsu jest na wyspie około tysiąca. Ta w Lukang zapełniona jest rzeźbami, zdobieniami i złoceniami. Niedaleko świątyni Tienhou znajduje się nie mniej piękna Lungshan - najlepiej zachowana budowla na Tajwanie z czasów dynastii Qing (1644 - 1911). W tej świątyni czci się Bodhisattvę Kuan-yin, buddyjską boginię współczucia.

Klasztor Chung Tai Chan

Nowoczesne centrum buddyzmu i zen położone niedaleko miasta Puli przypomina skrzyżowanie pagody z hotelem z Las Vegas. 140-metrową konstrukcję ukończono w 2001 roku. To oprócz klasztoru także ogromne centrum konferencyjne, biblioteka i muzeum. W czterech rogach holu na pierwszym piętrze stoją strzegące świątyni 12-metrowe posągi Niebiańskich Królów, każdy z czterema twarzami. Centralnym punktem tego miejsca jest pozłacany posąg Bodhisattva Maitreya, czyli przyszłego Buddy. Wielkie posągi innych wcieleń Buddy znajdują się na kolejnych piętrach, w pomieszczeniach o przepięknych, ręcznie malowanych sufitach. Na 16. piętrze klasztoru na ścianach umieszczono 20 tys. miniaturowych posążków Medycznego Buddy i ustawiono siedmiopiętrową pagodę. Zrobiona jest z drewna tekowego, bez użycia gwoździ. Z dwóch stron pagody stoją 30-metrowe ściany z supernowoczesnego szkła - dzięki temu podświetloną pagodę widać z kilku kilometrów, a klasztor świeci niczym latarnia. Mnisi tłumaczą, że przekazuje energię całej okolicy. Klasztor Chung Tai Chan świetnie oddaje ducha Tajwanu - kraju starej kultury w nowoczesnym opakowaniu.

Fort San Domingo

Mury i wieże wybudowanego przez Holendrów fortu San Domingo panują nad ujściem rzeki Danshuei. Choć Tajwan nie stał się ostatecznie kolonią żadnego z krajów europejskich, San Domingo, fort "diabłów o czerwonych włosach", jak nazwali holenderskich zdobywców miejscowi, był przez trzysta lat symbolem obcych wpływów. W XIX w. przejęli go i rozbudowali Anglicy, którzy urządzili tu swój konsulat generalny. San Domingo, wznoszące się wysoko nad morzem i rzeką mury z kamiennych bloków, kryjące w podziemiach ciasne cele dla aresztantów, a na piętrze gabinet konsula i jadalnię ze  starannie nakrytym stołem, którego już nie będzie, jest dziś jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów obiektów turystycznych na Tajwanie.

Alishan National Scenic Area

Kraina gór (najwyższe mają prawie 4 tys. m), bujnych lasów i plantacji najlepszej na Tajwanie herbaty oolong. Słynie ona także ze spektakularnych wschodów i zachodów słońca oraz zjawiska zwanego "morzem chmur" (gruby kożuch zalegający nisko w dolinach i czyste niebo ponad nim). Alishan przecina kilka linii słynnej kolejki wąskotorowej Forest Railway. Część Alishan National Scenic Area pokrywa sieć doskonale utrzymanych ścieżek spacerowych, wzdłuż których można znaleźć niezwykłe pomniki przyrody (np. tysiącletni cyprys), buddyjskie świątynie i pagody.

Forest Railway

Słynna kolejka wąskotorowa. Zbudowali ją w 1912 r. okupujący Tajwan Japończycy. Niegdyś służyła do transportu drewna, dziś wozi głównie turystów. Jest unikatem na skalę światową, niezwykłym osiągnięciem inżynierii początku XX w. Główna linia łączy miasteczka Chiayi i Alishan. Wagoniki startują z wysokości 30 m n.p.m., by w 3,5 godz. wspiąć się na ponad 2200 m. Pokonują kilkadziesiąt mostów i tuneli oraz trzy strefy klimatyczne. Trasa prowadzi przez zbocza gór i korytarze wycięte w gęstym lesie.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!