Treść strony

tanie-loty-na-tajwan

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do TajwanuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Tajpej (TPE) Taiwan Taoyuan Int. Apt.od 3532Wybierz
 • Kaohsiung (KHH) Kaohsiung Int. Ap.od 4632Wybierz

Treść główna

Tanie loty na Tajwan

Znajdź nas w social mediach

tajwan
Hualian - Tajwan
Fot. sxc.hu

Republika Chińska znana zazwyczaj jako Tajwan – państwo nieuznawane przez społeczność międzynarodową (formalnie jest częścią ChRL) w południowo-wschodniej Azji na wyspie Tajwan u wybrzeży ChRL. Do Republiki Chińskiej należą również wyspy Peskadory (Penghu Liedao), Kinmen (Quemoy) i Mazu. Tajwan tkwi w politycznej próżni. Tajwan znajduje się wśród pięćdziesięciu najludniejszych państw świata, a pod względem PKB per capita lokuje się w pierwszej trzydziestce. Państwo posiada własną walutę, jest czołowym azjatyckim eksporterem. Praktycznie wszystkie państwa świata handlują z Tajwanem, na handlu Tajwan zbudował swój dobrobyt i demokrację. Od 2000 roku na Tajwanie odbywają się wybory prezydenckie, obywatele mają także prawo wybierać parlament.

Jak na niewielką wyspę o spornej państwowości, bez politycznego poparcia w świecie i bogactw naturalnych, Tajwan radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Jest największym graczem na rynku komputerów i posiadaczem piątych co do wielkości rezerw dewizowych. Od wielu lat zabiega też o uznanie w świecie polityki, jednak dla większości rządów pozostaje tylko zbuntowaną chińską prowincją (jego niepodległość uznają 23 państwa, głównie na Pacyfiku, w Ameryce Środkowej i w Afryce, w Europie - tylko Watykan).

Historia

Na początku naszego tysiąclecia Tajwan zaczęli zasiedlać Chińczycy, wypierając ludność malajską. Od XII w. wyspa weszła w skład cesarstwa chińskiego. W XVI w. wyspę odkryli Portugalczycy i nadali jej nazwę Formosa (Piękna Wyspa). W 1895 r. Tajwan anektowała Japonia, od 1945 r. należy do Chin. Od 1949 roku utrzymywana jest fikcja tzw. "Jednych Chin". Po wymuszonej klęskami na kontynencie ucieczce nacjonalistów pod wodzą Czang Kaj-szeka na Tajwan zarówno komuniści Mao, jak i Czang zapewniali, że to oni są jedynymi reprezentantami Chin. W międzyczasie powstały dwa oddzielne byty państwowe - ChRL i Republika Chińska. Do momentu uznania ChRL za jedynego reprezentanta "całych Chin" przez Nixona (w 1971 roku), to Republika Chińska (Tajwan) zajmowała stałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Polityka Pekinu, wraz z rozpoczęciem dynamicznego wzrostu gospodarczego od czasów ekonomicznych reform Deng Xiaopinga (przełom lat 70. i 80.) wywierają silną presje na wspólnotę międzynarodową, w myśl której to Chińska Republika Ludowa reprezentuje Chiny - a więc zarówno Chiny kontynentalne, jak i "zbuntowaną wyspę", za jaką Pekin uznaje Tajwan. Polityczna i ekonomiczna presja (a często zwykłe przekupstwo - stosowane zresztą także przez Tajwan) okazują się bardzo skuteczne. Tajwan nie ma żadnych szans na wejście do ONZ, gdyż zasiadające w Radzie Bezpieczeństwa ChRL oraz Rosja posiadają prawo weta.

Tajwan zajmuje wraz z niewielką grupą Peskadorów (Penghu Liedao, Wyspy Rybackie) powierzchnię 36 tys. km2. Jest wyspą górzystą, większą część powierzchni wyspy zajmują Góry Tajwańskie. Są to młode góry fałdowe z obszarami czynnymi sejsmicznie. U wybrzeży Tajwanu występują rafy koralowe. Rosną tu lasy wiecznie zielone z drzewem kamforowym, bambusami, lianami, paprociami, wyżej lasy iglaste z cyprysem. Wybrzeża porastają zarośla mangrowe. Zapewne najstarsi Tajwańczycy nie pamiętają, że wyspę, którą zamieszkują, Portugalczycy nazwali w końcu XVI wieku - Formosa, co znaczy Piękna. Chyba mieli rację, ponieważ pejzaże, jakie się ogląda, są tak malownicze, że zapiera dech w piersiach. Widzi się na przemian pasma gór, nierzadko z tarasowatymi zboczami, wyżyny i zielone od upraw niziny.

Tajwan od strony turystycznej to cudowne jeziora między ogromnymi łańcuchami górskimi, skaliste wybrzeże oblewane z jednej strony wodami Morza Chińskiego, a z drugiej - falami Pacyfiku, zaskakujące nowoczesnością miasta, w których życie płynie w żywiołowym rytmie. Tymczasem jest to przede wszystkim cel podróży w interesach, a przecież Tajwan dysponuje wszystkimi atutami turystyki wypoczynkowej: obyczaje aborygeńskie, dziedzictwo chińskie, wpływy japońskie sprawiają, że wyspa jest zupełnie wyjątkowa.

Kiedy lecieć?

Najkorzystniejszymi dla zwiedzania Tajwanu są dwie pory roku: jesień, gdy panuje zazwyczaj słoneczna pogoda z umiarkowanymi temperaturami oraz wczesna wiosna, zmienna pod względem warunków pogodowych, lecz atrakcyjna za względu na budzącą się do życia przyrodę. W lecie, szczególnie na południu kraju, temperatury stają się bardzo wysokie. Istnieje również ryzyko tajfunów.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty na Tajwan w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze na Tajwan? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!