Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do SeattleOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3031Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3034Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 3518Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3874Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 4309Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 6847Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 7773Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Seattle

Znajdź nas w social mediach

360851034_11a1b898e8
Najstarsza restauracja w Seattle; Pioneer Square
Fot. Laughing Squid

Seattle Center

Seattle Center stało się sławne od czasu zorganizowanych w mieście w 1962 roku Targów Światowych. Najsłynniejszą pozostałością targów i jednocześnie symbolem miasta jest Space Needle – mierząca 185 m wieża z latającym spodkiem na szczycie. Seattle Center to w tej chwili potężne centrum kulturalne, gdzie odbywają się wielkie wydarzenia kulturalne i sportowe, koncerty i festiwale. Dziś symbol miasta nie poraża już nowoczesnością, nadal jednak wywiera niezwykłe wrażenie, zwłaszcza nocą, efektownie podświetlony. Panorama miasta, jaka roztacza się z tarasu widokowego i położonego w „spodku” baru, jest wyjątkowa.

Pacific Science Center

Niedaleko iglicy mieści się wyjątkowe centrum nauki. Jego zadaniem jest promocja nowoczesnej wiedzy,odkryć naukowych, przyrody i ekologii poprzez zabawę i praktykę. W budynkach i ekspozycjach centrum dotykanie jest nie tylko dozwolona ale nawet wskazane. W centrum znajduje się również planetarium, słynny Laser Dome gdzie prezentowane są spektakularne pokazy laserowe oraz trójwymiarowe kino IMAX.

Stary Targ

Pike Place Market jest najstarszym działającym bez przerw targiem publicznym w całych Stanach Zjednoczonych. Farmerzy zaczęli sprzedawać tu swoje zbiory już w 1907 roku, oferując je po cenach znacznie niższych niż w sklepie, bo prosto z wozu. Rynek prosperował doskonale, nawet w okresie Wielkiego Kryzysu. Podupadł dopiero w latach sześćdziesiątych. Władze miasta chciały zlikwidować to wyjątkowe miejsce, jednak dzięki protestom mieszkańców, którzy przeważającą liczbą głosów opowiedzieli się za pozostawieniem targu, udało się zachować i przede wszystkim odrestaurować targ.

Muzeum Sztuki Seattle

W bogatej kolekcji sztandarowej galerii miasta zgromadzone ogromną ilość dzieł sztuki nowoczesnej oraz różnorodne prace artystów z Afryki, z wysp Pacyfiku oraz rdzennych mieszkańców Ameryki. W muzeum można zwiedzić także ciekawe wystawy czasowe.

Pioneer Square

Parę przecznic w głąb lądu od przystani promowej znajduje się Pioneer Square - najstarsza dzielnica miasta, której losy ważyły się w latach 60. XX w. Na szczęście uniknęła smutnego końca; dziś pięknie odrestaurowane księgarnie i galerie dodają specyficznego kolorytu starym, ocienionym drzewami budynkom z czerwonej cegły, zdobionym elementami z kutego żelaza. Nocą ta nieco senna dzielnica ożywia się: w okolicznych tawernach rozbrzmiewa rock, a na ulice wylegają natrętni żebracy.

Podziemia Seattle

Podziemia miasta to zapis jego burzliwej historii. Przy okazji odbudowy dzielnicy po katastrofalnym pożarze z 1889 r. podjęto decyzję o podniesieniu jej poziomu o jedno piętro. W ten sposób parterowa do tej pory część budynków, połączonych siatką przejść i korytarzy, znalazła się pod powierzchnią gruntu. Spacer po tym podziemnym, klimatycznym mieście, dziś pełnym nowoczesnych barów i sklepów pozostawia niezatarte wrażenia.

Klondike Gold Rush National Historical Park

To niewielkie muzeum upamiętnia czasy, w których dzięki świetnej kampanii propagandowej Seattle uchodziło za bramę do krainy złota na Alasce. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak naprawdę wyglądała rzeczywistość czasów gorączki złota, jakże odmienna od wyidealizowanych literackich opisó i filmowych obrazów – musi koniecznie zapoznać się z ekspozycją muzeum.

Muzeum Lotnictwa

Najlepsze i największe muzeum Seattle zajmuje pięknie odrestaurowaną Red Barn (czerwona stodoła) z 1909 r., która niegdyś była pierwszym zakładem produkcyjnym Boeinga. Dziś można się tutaj zapoznać z szeroko rozumianą historią lotnictwa, począwszy od marzeń starożytnych, poprzez maszynę braci Wright i dzieje rozwoju samego Boeinga. Na samym końcu ekspozycji, w Wielkiej Galerii prezentowanych jest 20 naturalnej wielkości samolotów oraz kopia kabiny statku kosmicznego Mercury Johna Glenna z 1962 r.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!