Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do SapporoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Sapporo

Festiwal Śniegu
Największa powtarzalna impreza odbywająca się w Sapporo co roku w lutym, gromadzi ponad 2 mln turystów w każdym sezonie. Największą atrakcją jest dla Japończyków śnieg, który pada na Hokkaido w dużych ilościach, a na pozostałym obszarze kraju właściwie się nie pojawia. Turystów z innych krajów przyciągają natomiast liczne atrakcje, jakimi kusza organizatorzy. Co roku w ramach festiwalu odbywa się również konkurs na najpiękniejsza rzeźbę śnieżną, podczas którego artyści z całego świata używając śniegu i lodu tworzą skomplikowane struktury i piękne formy w parku Odori

Okurayama

W Sapporo mieszczą się aż 4 skocznie narciarskie, cały ich zespół nosi nazwę Okurayama. Najwyższa ze zlokalizowanych tam skoczni ma obecnie po remoncie i unowocześnieniu w 2000 roku punkt konstrukcyjny K120m, jednak wcześniej była to niższa skocznia. Powstała ona w 1922 roku jako skocznia K90, w międzyczasie była modernizowana i odbyły się na niej skoki w trakcie Igrzysk Olimpijskich, które dla Polski skończyły się nadspodziewanie dobrze, ponieważ złoty medal zdobył wtedy w Sapporo nieznany młody Polak - Wojciech Fortuna. Obecnie na terenie zespołu Okurayama mieści się od niedawna również muzeum sportów zimowych, które warto zwiedzić będąc w okolicy. W Sapporo zimą odbywają się również inne zawody poza pucharami w skokach narciarskich.

Centrum promocji Kultury Ajnów
Zwiedzający Centrum mogą poznać styl życia, kulturę i sztukę ginącego ludu Ajnów. Sale wystawiennicze są czynne w godzinach 9:00 - 17:00 i wstęp kosztuje ok 200 jenów (studenci płaca połowę), natomiast cały teren centrum można zwiedzać bezpłatnie w godzinach 8:45 - 22:00. Miejsce to jest zorganizowane częściowo na zasadzie skansenu, gdzie wszystkiego można doświadczyć, dotknąć i spróbować. Zwiedzający mają niepowtarzalna okazje gruntownie zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem tworzonym przez zamieszkałych w Sapporo przedstawicieli tego nielicznego już w tej chwili ludu.

Stare Miasto
W centrum Sapporo warto przespacerować się podziwiając budynki sięgające swą historią do początków tutejszego osadnictwa, obecnie mieszczą się w nich głównie urzędy i inne instytucje użyteczności publicznej. Zachował się nawet pierwszy budynek z początków kolonizacji japońskiej tego terenu - Biuro Główne Wysłannika ds. Eksploatacji.

Muzeum Shin Hongo
Posiadające znaczne zbiory muzeum znanego w Japonii rzeźbiarza i malarza Shin Hongo, artysty bardzo pracowitego i płodnego - w zbiorach muzeum znajduje się 651 rzeźb(631 prac Shin Hongoh) oraz 762(668 prac Shin Hongoh). Poza tym podziwiać można rzeczy prywatne i warsztat tego urodzonego w Sapporo człowieka. Poza tym muzeum stanowi centrum prac badawczych nad jego życiem oraz zbiera publikacje go dotyczące.

Przyroda Hokkaido
W samym Sapporo zlokalizowanych jest kilkanaście parków utrzymanych w różnych stylach i wysadzonych różnymi roślinami, ogród botaniczny oraz ogród zoologiczny z ponad 1000 zwierząt. Turysta może w mieście spędzić cały dzień podziwiając tylko piękno przyrody i wysiłki człowieka, by niegościnny klimat nie zrujnował piękna zasadzonych tutaj kwiatów, drzew i krzewów.
Na Hokkaido warto odwiedzić również 6 istniejących na wyspie parków narodowych - głównymi ich atrakcjami są góry wulkanicznego pochodzenia, niektóre nadal aktywne, liczne większe i mniejsze jeziora, lecz przede wszystkim gorące źródła, których istnienie warunkuje sejsmiczna i wulkaniczna aktywność w regionie. Wokół wiecznie gorących geotermalnych źródeł i sadzawek wyrosły charakterystyczne japońskie uzdrowiska zwane onsen tłumnie odwiedzane przez Japończyków i turystów zagranicznych, które mimo wysokich cen warto poznać osobiście. Część z parków narodowych wyspy Hokkaido został w 2005 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i wraz z terenami należącymi do Rosji tworzy transgraniczny rezerwat lądowy i morski

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa