Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do SapporoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 4599Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Sapporo

Znajdź nas w social mediach

Sapporo
Jeden z niesamowitych zabytków Sapporo
Fot. Wikipedia

Największe miasto położone na wyspie Hokkaido, ma ponad milion mieszkańców, a w jego obrębie znajduje się jedyny międzynarodowy port lotniczy na tej wyspie - Chitose. W mieście są trzy linie metra, autobusy i linia tramwajowa, poza tym Sapporo jest największym węzłem kolejowym i drogowym na wyspie. Nazwa miasta pochodzi z języka ajnowskiego, będącego macierzystym językiem mieszkającej na wyspie mniejszości etnicznej Ajnów


W ogóle Hokkaido i jej mieszkańcy najmniej pasują do europejskich wyobrażeń o Japonii - wyspa jest zapleczem żywnościowym dla pozostałego obszaru kraju, uprawia się tutaj ryż i warzywa, prowadzi połowy ryb w miejscowych akwenach oraz hoduje zwierzęta. Nawet fizycznie mieszkańcy tego regionu różnią się od reszty społeczeństwa japońskiego bardziej masywną, korpulentną budową ciał i rysami twarzy przypominającymi raczej ludy kaukaskie i Eskimosów bardziej niż drobnych i smukłych Japończyków z cieplejszych części kraju. Wyspę zamieszkuje od paleolitu odrębny lud zwany Ajnami o swoistym języku, kulturze i tradycji, nawet obecnie wyspa znacznie różni się pod wieloma względami od pozostałych wysp japońskich, chociaż proces asymilacji coraz bardziej postępuje i grozi to w niedługim czasie całkowitym zanikiem tej odrębnej grupy kulturowej o bardzo starym rodowodzie. Obecnie Ajnowie mają w Japonii pozycję podobną do Indian w Stanach Zjednoczonych - są chronieni przez państwo, w dużej części wtopieni w społeczeństwo japońskie, jednak starają się przetrwać kultywując niektóre tradycje, swój język i animalistyczną wiarę przodków.


Sapporo stanowi ośrodek sportów zimowych, a w jego obrębie znajdują się dwie znane na całym świecie skocznie narciarskie. Oprócz turystów międzynarodowych przyjeżdża tutaj znaczna ilość gości japońskich, którzy szaleją na stokach zimą lub odpoczywają od skwaru i zaduchu metropolii latem. Średnie temperatury w lipcu kształtują się w Sapporo na poziomie około 20-23 stopni, a zima jest śnieżna, mroźna i trwa nawet 5 miesięcy, klimat Hokkaido położonej najbardziej na północ spośród dużych wysp japońskich nie jest tak łaskawy, jak na pozostałym obszarze kraju - jest tutaj wyraźnie chłodniej zarówno w lecie jak i zimą.


Miasto Sapporo nie ma długiej historii jako takie ponieważ zostało utworzone po 1869, chociaż osadnictwo Ajnów datuje się tutaj na czasy znacznie wcześniejsze. W II połowie XIX wieku powstało tutaj biuro wysłannika do spraw eksploracji i przedstawiono wstępne plany urbanistyczne miasta. Prawa Miejskie Sapporo uzyskało jednak dopiero w 1922. Należy pamiętać jednak że w porównaniu z pozostałymi miastami Japonii Sapporo ma zdecydowanie prowincjonalny charakter.


Poza tym okolice Sapporo jak i cała wyspa Hokkaido słyną z ciepłych źródeł geotermalnych o właściwościach leczniczych, wokół których rozrosły się liczne uzdrowiska, które mimo wygórowanych cen warto odwiedzić. Poza tym wyspa słynie z pięknych krajobrazów pełnych jezior, gór wulkanicznego pochodzenia oraz pól uprawnych, które w przemysłowej Japonii są dużą rzadkością. Japończycy przyjeżdżają tutaj korzystając ze sztucznie stworzonego połączenia pomiędzy wyspami Hokkaido i Honsiu.


W mieście regularnie odbywają się różne imprezy, spośród których najbardziej znane są Festiwal Śniegu, który rokrocznie organizowany jest w lutym przyciągając ponad 2 mln turystów za każdym razem(w 2009 roku festiwal obchodził 60-lecie) oraz również coroczny puchar w skokach narciarskich organizowany na obiekcie Okurayama. Poza tym Sapporo miało zaszczyt gościć u siebie wiele imprez, które rozsławiły je na arenie międzynarodowej, począwszy od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku, w 2007 roku natomiast odbywały się tutaj Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. W roku 2006 natomiast, gdy Japonia organizowała Mistrzostwa Świata w Koszykówce Mężczyzn w Sapporo rozegranych zostało kilka meczów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!