Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie San Salvador

Teatr Narodowy
Najstarszy teatr w Ameryce Środkowej. Otwarto go 1 marca 1917 roku. Choć przy jego powstaniu pracował włoski architekt Lucio Capellaro, budynek teatru nosi silne znamiona francuskiego renesansu. W 1979 roku został uznany za zabytek narodowy. 

Torre Cuscatlán
Najwyższa budowla w mieście. Ten sięgający 74 metrów wieżowiec został ukończony w 1989 roku. Zaprojektowany w nowoczesnym stylu, wykończony szkłem i aluminium należy do najbardziej reprezentacyjnych budynków w mieście. Autorem projektu był znany salwadorski architekt, Ricardo Jiménez Castillo. 

Palacio Nacional
Zbudowano go w 1905 roku i jest bez wątpienia salwadorską perełką neoklasycystycznej architektury. W 1986 roku pałac padł ofiarą trzęsienia ziemi. W jego wyniku poddano go renowacji, dzięki czemu wciąż cieszy oczy turystów. 

Katedra
Jest znana przede wszystkim jako miejsce pochówku arcybiskupa Oscar Arnulfo Romero, który zyskał sławę w wyniku wojny domowej. Został on wówczas zamordowany przez sympatyzujące z prawicą oddziały podczas gdy udzielał sakramentu komunii świętej. Katedrze nadano ostateczny wygląd w 1999 roku. Starszą wersję spalono w 1956 roku, zupełnie ją niszcząc. Uwagę zwraca zwłaszcza kolorowa fasada autorstwa znanego salwadorskiego artysty Fernando Llorta. 

Monumento a El Salvador del Mundo
Czyli pomnik Zbawiciela Świata. Nie ma wątpliwości: to najbardziej znany pomnik w mieście. Mieszkańcy często umawiają się pod nim na spotkania. 

Parki
San Salwador jest miastem pełnym zieleni. Parque de los Pericos to największy park w stolicy. Jeszcze bardziej godny uwagi jest jednak Los Planes De Renderos, położony na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza. Z tej racji z parku rozciąga się efektowna panorama na całe miasto. Oprócz tego w San Salwadorze można odwiedzić kilka mniejszych parków, ogród zoologiczny oraz botaniczny. 

Muzeum Davida J. Guzmana
Jest to muzeum antropologiczne. W jego wnętrzu królują wystawy dotyczące rozwoju mieszkańców Salwadoru na przestrzeni wieków. Przedstawiają zarówno przedmioty z czasów przed przybyciem kolonizatorów, jak i właściwie współczesne narzędzia. To nie wszystko co czeka na turystów. Są tu także wystawione dzieła sztuki oraz ekspozycje czasowe. 

Museo de Arte MARTE
Położone w pobliżu muzeum antropologicznego Museo de Arte MARTE otwarto w 2003 roku. Znajdują się w nim zbiory kilkuset dzieł sztuki salwadorskich artystów. Warte uwagi są jednak także niektóre czasowe ekspozycje wystawiane w muzeum. Wewnątrz można odwiedzić restaurację. Przed muzeum zbudowano pomniki Rewolucji i Wolności. 

Iglesia El Rosario
Bardzo efektowna, nietypowa świątynia. Chwile spędzone w jej wnętrzu nakłonią do refleksji nawet największego niedowiarka. Kościół zbudowano z cegieł. Do tego dodajmy nietypowe ustawienie ławek w jego wnętrzu, niespotykane podejście do wystroju świątyni i niecodzienny kształt i oto otrzymujemy jedną z ciekawszych atrakcji San Salwadoru. Różnokolorowe witraże ułożone w łuk odbijają się na podłodze, dodając miejscu tajemniczości. 

Lago de Coatepeque
To jezioro wulkaniczne powstałe kilkadziesiąt tysięcy lat temu. Z racji bliskości stolicy można je odwiedzić, zwłaszcza że to jedno z największych jezior kraju (zajmuje powierzchnię 26 km kwadratowych). Przy jego brzegach znajdują się gorące źródła. 

Puerta del Diablo
To szczyt zlokalizowany na wschód od stolicy kraju. Miał ogromne znaczenie dla żyjących tutaj od wieków Indian z plemienia Pipil. Jego nazwa oznacza po polsku „Wrota Diabła”. Nadali mu ją przybyli tutaj hiszpańscy katolicy. Widoki rozciągające się ze szczytu są przepiękne, zwłaszcza gdy zapada zmierzch. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa