Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do San Salvador

sansalvador
Photo by Wikipedia

San Salvador oznacza po hiszpańsku „Święty Zbawiciel”. W całym obszarze metropolii żyje ponad 1,5 miliona osób. Ta liczba daje San Salvadorowi trzecie miejsce wśród największych miast Ameryki Środkowej. Stolica Salwadoru jest miejscem pełnym życia, rozbrzmiewającym nieustannie gwarem tysięcy głosów. Centrum jest stale zakorkowane, gazety straszą nagłówkami mówiącymi o wojnach gangów i wzroście liczby przestępstw. Warto jednak na własne oczy przekonać się, jaki San Salvador jest naprawdę. Polegając na relacjach gazet nigdy nie poznamy tego zaskakującego miejsca, gdzie większość tubylców z chęcią wyciąga do zagubionego turysty pomocną dłoń.

San Salvador leży w Dolinie Hamaków, którą to nazwę nadali temu miejscu Indianie z plemienia Pipil. Dlaczego jednak hamaki? W okolicy znajduje się wiele wulkanów, których erupcje wprowadzają ziemię w drżenie i kołysanie – zupełnie, jakby leżało się na hamaku... Stolica znajduje się u podnóży wysokiego na 1960 metrów wulkanu Quetzaltepec (czasami nazywanego także San Salvador). Nie trzeba chyba dodawać, że takie położenie nie jest zbyt bezpieczne? W pobliżu miasta leży największe jezioro Salwadoru, Illopango. Temperatury są wysokie, ale mniej dokuczliwe niż na samym wybrzeżu. Zwykle nie przekraczają 27 stopni.

Początki miasta sięgają roku 1525. Właśnie wtedy, 1 kwietnia, została założona w tym miejscu z polecenia Pedro de Alvarado hiszpańska osada. Po trzech lata zdecydowano się zmienić nieco jej lokalizację. San Salvador od zawsze miał duże znaczenie dla kraju i jego mieszkańców. W 1811 roku właśnie tutaj rozpoczęła się walka o niepodległość, zainicjowana przez księdza José Matías Delgado. Przez okres, gdy Salwador należał do Zjednoczonych Prowincji Ameryki Środkowej San Salvador pełnił nawet funkcję ich stolicy. Od 1841 roku jest stolicą niepodległego Salwadoru. Miasto zawsze było boleśnie doświadczane przez klęski żywiołowe. Niezwykle silne trzęsienie ziemi doprowadziło do wielkich zniszczeń w 1854 roku oraz 19 lat później. W 1917 roku miała miejsce erupcja wulkanu San Salvador, a ostatnie lata to kolejne trzęsienia ziemi.

Również podczas wojny domowej w Salwadorze stolica odegrała zrozumiale dużą rolę. Rok 1975 to rok, w którym dokonano masakry na studentach protestujących przeciwko militarnemu reżimowi. W listopadzie 1989 roku San Salvador był sceną niezwykle krwawych potyczek, wyniszczających zarówno dla wojsk rządu, jak i dla ich przeciwników. Miasto dość szybko podnosi się z kryzysu, jednak wciąż wskaźnik bezrobocia jest niezwykle wysoki. Duży procent mieszkańców żyje w biedzie. Wielu jest ulicznych sprzedawców, którzy chwytają się każdej możliwości zarobienia.

Podczas wizyty w San Salvadorze warto jest zachować ostrożność. Włóczenie się po podejrzanych dzielnicach, nocne powroty do hotelu na piechotę – trzeba ich unikać, ale czy nie jest tak w każdym obcym mieście? San Salvador, mimo problemów dotykających jego mieszkańców, zachowuje ciepłą, gościnną atmosferę. Mimo że nie ma tu zbyt wielu zabytków (zostały zniszczone w wyniku klęsk żywiołowych) i tak oferuje odwiedzającym sporo atrakcji. Przede wszystkim pozwala na poznanie Ameryki Środkowej od podszewki. Podróż do „Świętego Zbawiciela” będzie niezapomnianą przygodą!


Dzięki Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do San Salvadoru za bardzo niską cenę. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do San Salvadoru? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa