Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Ciekawostki o San Salvador

San Salwador jest miastem pełnym kontrastów. Obok przejmującej biedy można tu zaobserwować także wręcz nieprzyzwoite bogactwo. Ponad połowa przychodu całego Salwadoru pochodzi ze stolicy! 89% mieszkańców San Salwadoru to metysi.

Nazwa „San Salvador” oznacza po hiszpańsku „Święty Zbawiciel”. Miasto leży w Dolinie Hamaków. Nazwę zawdzięcza ona położeniu wśród kraterów wulkanów, podczas erupcji których wszystko wokół trzęsie się tak, jak na rozhuśtanym hamaku. 

W 1992 roku uznano San Salwador za najbardziej niebezpieczne miasto na świecie. Od tamtej pory i od zakończenia wojny domowej sytuacja w mieście znacznie się poprawiła. Mądrze prowadzona polityka władz doprowadziła do znaczącego spadku poziomu przestępczości. Mimo wszystko statystyki wciąż mogą przyprawić o gęsią skórkę. W San Salwadorze występuje jeden z najwyższych współczynników samobójstw na świecie.

Kolejnym problemem w całym kraju jest analfabetyzm. Sięga on prawie 20% !

Salwadorczycy są niezwykle religijnym narodem. Choć zaledwie 56% z nich to katolicy, religia katolicka niezwykle silnie wpływa na cały kraj i jego kulturę. 

W 1975 roku w San Salwadorze odbywał się konkurs Miss Universe. 

Podobnie jak w innych krajach Ameryki Środkowej i Południowej, niezwykle ważna dla mieszkańców San Salwadoru jest dobra zabawa. Duże znaczenie ma zwłaszcza taniec i muzyka, dlatego na każdym kroku można natknąć się na niezapomnianą dla turystów fiestę. Chętnie tańczy się salsę i merengue, kultywuje się tradycję grania muzyki cumbia. 

Będąc w San Salwadorze koniecznie trzeba spróbować tutejszej kuchni. Czerpano garściami z tradycji hiszpańskich, ale połączono je z wpływami rdzennych mieszkańców, Indian. Do najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez turystów dań należą chicharrón (smażona wieprzowina), empanada (tutejsza nazwa pierogów) oraz pupusa (kukurydziany chlebek faszerowany serem lub mięsem). Na deser często podaje się smażone banany, puddingi oraz oczywiście owoce. 

Jeśli zamierzacie odwiedzić San Salwador, zapraszamy do sprawdzenia najnowszych promocji lotniczych. Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje bilety lotnicze do San Salwador w atrakcyjnych cenach! Skorzystaj z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych i zaplanuj podróż do San Salwadoru.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa