Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do San DiegoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 2356Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3324Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3362Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3418Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 5203Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie San Diego

Znajdź nas w social mediach

841985_san_diego_-_long_beach_5
San Diego - Misja
Fot. sxc.hu

Downtown San Diego

Centrum miasta – niepowtarzalne połączenie tradycji i nowoczesności, spokoju i wiecznej zabawy – generalnie wybuchowa mieszanka, która przyciąga turystów z całego świata. Pobliska zatoka dostarcza malowniczych widoków, a kołyszące się na wodzie łódki sprawiają wrażenie, że każdy mieszkaniec posiada swoją własną. Z drugiej strony, obecne tu okręty wojenne udowadniają, że Stany Zjednoczone są największą potęgą militarną świata. W centrum jest zawsze tłoczno, głośno i gwarno. Ta część miasta nigdy nie zasypia, kluby tętnią muzyką, goście szaleją... Pomiędzy ogromnymi drapaczami chmur przycupnięte są niewielkie, urokliwe kamieniczki. Jest tu również wielu bezdomnych i żebraków, którym sprzyja panujący klimat i nieprzebrane morze przemieszczających się nieustannie ludzi.

ZOO

Ogród Zoologiczny w San Diego jest domem dla ponad 800 gatunków zwierząt. Żyje tu łącznie ponad  4000 osobników, a wszytko to na powierzchni ponad pół kilometra kwadratowego. Bilety do zoo kosztują około $30 – $40 od osoby, warto jednak wybrać droższą opcję, ponieważ w cenę wliczony jest wówczas przejazd kolejką linową rozpiętą nad terenem ogrodu, tzw. Skyfari. Dla wygody turystów po terenie zoo kursuje autobus. Najważniejszymi rezydentami zoo są pandy, które nawet się tutaj rozmnażają (ewenement na skalę światową). Zainteresowanie zwiedzających jest tak duże, że aby je zobaczyć należy spedzić pół dnia w kolejce... Poza tym warto zobaczyć Szlak Małp – imitację lasu deszczowego z charakterystycznymi roślinami i zwierzętami, a także Dziecięce ZOO, miejsce gdzie można z bliska zobaczyć różne owady, kolorowe ryby i oswojone zwierzęta domowe. Szczególnie warta polecenia i obejrzenia jest pierwsza ekpozycja.

 

Parki tematyczne

San Diego to idealne miejsce dla wielbicieli parków tematycznych, które cieszą się w całych USA, a szczególnie w Kalifornii ogromną popularnością. W samym mieście znajduje się Seaworld – ogromne oceanarium i park wodny zbudowany w roku 1964. Znajdują się tutaj liczne atrakcje turystyczne – wieża widokowa o wysokości niemal 100 metrów, jaskinia delfinów – największy basen z delfinami na świecie,  w którym delfiny żyją w środowisku bardzo zbliżonym do naturalnego. Poza tym interesujący jest realistyczny wrak statku. Projekt wykonany jest w technologii 4D - zwiedzający doświadczają wstrząsów, pochyłów, przyspieszenia z trójwymiarowym efektami kinowymi oraz padajacego deszczu. W San Diego leży również Park kulturalny Bilbao. Jego siedziba mieści się pomiędzy innymi, licznymi muzeami: muzeum przestrzeni powietrznej, muzeum antropologicznym, muzeum sztuki Timken, instytutem sztuki, muzeum motoryzacji czy muzeum modeli kolejek elektrycznych. W odległości do 140 kilometrów od miasta znajdują się potężny Legoland, a także Disneyland. Rodzinna wyprawa do tych miejsc to wspaniały pomysł na spędzenie weekendu czy urlopu w dziecięcym raju. Każdy maluch będzie na pewno zachwycony, a ilość możliwych atrakcji zawróci w głowach nawet dorosłym.

Pokazy lotnicze - Airshow

Co roku w San Diego mają miejsce jedne z największych pokazów lotniczych na świecie. Organizatorzy reklamują się jako „największe pokazy wojskowego lotnictwa na świecie” i pewnie jest w tym miele racji. Najnowsze maszyny, fantastyczne klasyki, podniebne gadżety i mnóstwo fanów lotnictwa. To prawdziwa gratka dla miłośników przestworzy!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!