Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Rotterdamu

Kościół św. Wawrzyńca

XV-wieczny kościół św. Wawrzyńca (St Laurenskerk), zwany też Wielkim Kościołem (Grote Kerk), to prawdziwie ceglany gigant odbudowany z ruin po bombardowaniach w 1940 r. W latach 60. XX w. świątynia zyskała wspaniałe drzwi z brązu, dzieło współczesnego rzeźbiarza Giacoma Manzú. Warto wspiąć się na kościelną wieżę z której można podziwiać zadziwiająca panoramę miasta.

Blaak

Dzielnica Blaak to przykład nowatorskiego podejścia władz miasta do funkcjonalności przestrzeni miejskiej. Całą dzielnicę, zburzoną w czasie wojny, zbudowano od nowa w oparciu o ultranowoczesne wzorce współczesnej architektury. Jedna z największych atrakcji jest Kubuswoningen, konstrukcja domów z sześcianów, ukończona w 1984 roku według projektu architekta Pieta Bloma.

Maritiem Museum i Museum Het Schielandshuis

Wystawa w Maritiem Museum (Muzeum Morskie) opowiada dzieje Rotterdamu jako morskiego portu i ośrodka stoczniowego. Jest tam również dział poświęcony życiu marynarzy w XVII i XVIII w. Największą atrakcją muzeum jest pieczołowicie odrestaurowany pancernik „Buffel” z połowy XIX wieku. Podczas odnawiania okrętu zachowano wszystko w niezmienionej postaci, łącznie ze zlewami dostosowanymi kształtem do wygięcia dzioba, galionami i luksusowymi kabinami oficerskimi. Muzeum Het Schielandshuis, kryje prezentuje wyjątkową galerię eksponatów, opowiadających historię miasta.

Museumpark

To część miasta, która ma za zadanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby kulturalne mieszkańców miasta. Museumpark tworzą przepięknie zaprojektowane tereny zielone, wśród których mieści się zespół instytucji kulturalnych. Mieści się tutaj między innymi Muzeum Przyrodnicze oraz Kunsthal – wspaniałe muzeum i galeria sztuki nowoczesnej.

Museum Boijmans Van Beuningen

To największa atrakcja turystyczna Rotterdamu i prawdopodobnie najlepsza galeria malarstwa niderlandzkiego i flamandzkiego na świecie. Można tu podziwiać prace takich mistrzów jak Pieter Aertsen, Hieronymus Bosch, Hans Memling Pieter Bruegel Starszy czy Rembrandt. Muzeum ma też wyjątkową kolekcje malarstwa nowoczesnego z których najbardziej znane są dzieła surrealistów - Salvadora Dali, René Magritte’a, Maxa Ernsta oraz Giorgia de Chirico. W muzeum zgromadzono obrazy wielu najbardziej znanych malarzy europejskich, m.in. Moneta, Van Gogha, Picassa, Gauguina, Cézanne’a i Muncha.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa