Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Holandii (Niderlandów)Orientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Holandii

Park wiatraków w Kinderdijk 

Zobacz także:

To miejsce idealnie ilustruje dlaczego w Holandii budowano tak dużo wiatraków i do czego one służyły. Używano ich bynajmniej nie do mielenia zboża, a…wody. Już pierwsze wiatraki, które istniały tu w XII wieku, miały za zadanie przepompowywać wodę z jednego kanału do drugiego - położonego nieco wyżej, a z tego z kolei następny rząd wiatraków pompował wodę do jeszcze wyższego kanału, aż w końcu woda osięgnęła poziom pobliskiej rzeki Lek. 

Park Keukenhof i giełdy kwiatów

W całej Holandii już od wczesnej wiosny kwitną kwiaty: krokusy, narcyzy, hiacynty i oczywiście tulipany. Każdy miłośnik flory, ale i wrażliwy na piękno turysta, powinien zobaczyć słynny Keukenhof, gdzie rośnie największa kolekcja kwiatów cebulkowych na świecie, miedzy innymi 6 mln tulipanów. Warte odwiedzenia są także największe na świecie aukcje kwiatów, które uwidaczniają, jak ten malutki kraj zaopatruje świat w kwiaty. 75% kwiatów z aukcji idzie na eksport od Moskwy do Nowego Jorku. Najbliższa Amsterdamu jest aukcja w Aalsmeer.

Ogrody Holandii

Z nich słynie cały kraj. Warto zobaczyć choćby pieczołowicie odtworzone na podstawie starych dokumentów, planów i sztychów barokowe ogrody pałacu Het Loo, z fontannami i rzeźbami, czy piękne ogrody rozciągające się na obszarze 32 ha, wokół XVII-wiecznego zamku w Arcen, w Limburgii. Tu mieści się 10 ogrodów różanych z 500 gatunkami róż, które tworzą wspaniałe Rozarium. W Holandii znajduje się też 17 fantastycznych ogrodów botanicznych, z których najciekawsze, zawierające kolekcje unikalnych tropikalnych roślin są w Leiden i w Amsterdamie.

Park Narodowy Hoge Veluwe

To obszar piaszczystych wrzosowisk i gęstych lasów o powierzchni 5500 ha z unikalnymi ekosystemami. Tu można zobaczyć wędrujące wydmy śródlądowe, tworzące zupełnie niezwykły widok, oraz rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Park Hoge Veluwe stanowi obecnie jeden z najbardziej popularnych w regionie celów jednodniowych wycieczek. Ciekawostką jest to, że w samym sercu parku, mieści się Muzeum Kröller-Müller - największy w Europie park rzeźby.

Breda

Breda to ponoć najładniejsze miasto Brabancji Północnej. W centrum miasta, przy otoczonym przepięknymi kamienicami rynku, stoi wspaniały kościół - Grote Kerk. Jego wnętrze wielokrotnie zmieniano – w okresie reformacji wystrój wnętrza został tu częściowo usunięty, częściowo zakryty. Kilka fresków zdołano jednak potem odsłonić. W Bredzie, na Polskim Wojskowym Cmentarzu Honorowym pochowany jest generał Stanisław Maczek, organizator 1 Dywizji Pancernej, a w koszarach Trip van Zoudland urządzono w kilku salach muzeum jego pamięci.

Delft

To jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Holandii. Zachwyca przepiękną starówką i zwartym zabytkowym centrum. Delft należy, nie bez powodu, do najczęściej odwiedzanych miejscowości w Holandii. To małe miasteczko można zwiedzić w parę godzin, ale warto je poświęcić, by zobaczyć wspaniały rynek z pięknym ratuszem, strzelistą gotycką wieżą kościoła Oude Kerk (Stary Kościół) - chyba najpiękniejszą budowlą w mieście. Koniecznie trzeba też zwiedzić Muzeum Miejskie z pracami Johannes Vermeer'a (urodzony w Delft).

Haga

Den Haag jest miastem rządowym. Tu mieści się parlament i tu też stale mieszka królowa Beatrix. Warto zobaczyć symetryczny fronton gmachu Binnenhof, najstarszego kompleksu zabudowań w mieście, będącego od wieków właśnie siedzibą parlamentu. Haga, mimo swojej historii, jest miastem z uderzającą jak na ten kraj nowoczesną architekturą wielu ministerstw i innych obiektów państwowych. Haga to także wielkie parki i położony nieopodal bardzo atrakcyjny nadmorski kurort Scheveningen.

Alkmaar

To 1000-letnie miasto jest stolicą żółtych serów i słynnego rynku serowego. W każdy piątek od godz. 10.00 do południa w sezonie letnim w tym starym portowym mieście można nacieszyć oczy unikalnym spektaklem, jaki odbywa się wokół żółtych kręgów holenderskiego sera roznoszonych przez na biało ubranych tragarzy.

Leiden

Historyczne centrum miasta ma typową holenderską średniowieczną zabudowę, stare miasto ze swoimi wąskimi kanałami i wąskimi uliczkami, kamieniczkami. Tu urodził się w 1606 roku Rembrandt. Tutaj miały swoje początki holenderskie tulipany i tu mieści się jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie (założony w 1575 r.). Jego zbiory, wzbogacane przez wieki tworzą z Leiden miasto wielu ciekawych muzeów.

Madurodam

To zadziwiające miejsce to cala Holandia w miniaturze. Odwiedzając je, możemy w kilka chwil zwiedzić całą Holandii zbudowaną w skali 1:25.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa