Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do HiszpaniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Barcelona (BCN) Barcelona Int. Apt.od 160Wybierz
 • Madryt (MAD) Barajas Int. Apt.od 218Wybierz
 • Girona (GRO) Barcelona - Girona Apt.od 307Wybierz
 • Sewilla (SVQ) San Pablo Apt.od 308Wybierz
 • Barcelona (REU) Barcelona Reus Airportod 318Wybierz
 • Castellon (CDT) Castellon Airport Apt.od 373Wybierz
 • Teneryfa (TCI) Dowolne lotniskood 478Wybierz
 • Teneryfa (TFS) Południe-Reinasofiaod 478Wybierz
 • Las Palmas (LPA) Gran Canaria Int. Apt.od 486Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Reus

Znajdź nas w social mediach

Reus
Fot. Amir K.

Centrum Gaudiego
Zlokalizowane w sercu starego miasta, centrum ma na celu zapoznanie turystów z geniuszem Antonio Gaudiego, najwybitniejszego katalońskiego architekta. Stworzył on niezapomniany, zadziwiający styl będący mieszanką neogotyku i secesji. Dzieła Gaudiego wyróżniały się eklektyzmem. Fantastyczne formy, dziwaczne kształty i odniesienia do organicznych form tworzyły niezwykłe połączenie. Do jego najsławniejszych dzieł oprócz kościoła Sagrada Familia należą Casa Vicens oraz Park Güell w Barcelonie. Centrum Gaudiego pozwala na zapoznanie się z jego projektami za pomocą różnych źródeł: prezentacji audiowizualnych, interaktywnych modeli i wielu innych. Dostępny jest także przewodnik audio w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim oraz oczywiście hiszpańskim i katalońskim.

Casa Navas i inne domy zaprojektowane przez Montanera
Zaprojektowany przez Lluísa Domènech i Montanera dom stanowi jeden z piękniejszych przykładów katalońskiego modernizmu. W zamyśle architekta budynek miał służyć Joaquimowi Navàs zarówno jako rezydencja, jak i miejsce spotkań biznesowych. Budowę rozpoczęto w 1901 roku i trwała przez następne sześć lat. Podczas hiszpańskiej wojny domowej w 1938 roku rezydencja została niestety zniszczona – ofiarą bombardowań padła jej wieża. Casa Navas cudownie prezentuje się nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. Mozaiki, płaskorzeźby, witraże – wszystkie te elementy składają się na imponujące dekoracje wnętrza. Dodatkową atrakcją są meble wykonane przez mistrza w swoim fachu, Gaspara Homar.  Lluís Domènech i Montaner był wyjątkowo płodnym twórcą. Do innych jego projektów należał też Casa Rull, z interesującą fasadą będącą kombinacją cegły i kamienia. Szczególnie widoczne są w tym domu wpływy gotyckie. Casa Gasull łączy w sobie elementy modernizmu i stylu charakterystycznego dla początku XX wieku w Katalonii. W Reus znajdują się także inne, przepiękne rezydencje zaprojektowane przez architektów tworzących w tym samym okresie, co Montaner.

Pałac Bofarull
Rezydencja rodziny Bofarull powstała około 1760 roku. Pałac stanowi majestatyczny widok. Jego fasada zdobiona licznymi ornamentami oraz herbem rodowym tylko wzmaga to wrażenie. Wewnątrz najbardziej przykuwa wzrok neoklasyczna sala zdobiona freskami i malowidłami prawdopodobnie autorstwa Flaugiera. Są tu też popiersia monarchów z rodu Burbonów.

Iglesia de Sant Pere
Jest to jedna z najstarszych budowli w Reus. Cały kompleks wraz z klasztorem powstał w 1512 roku w pobliżu romańskiego kościoła św Marii, konsekrowano go w 1569 roku. Kościół ma okazałą gotycką nawę, renesansowy portal i piękny ołtarz. W wyniku hiszpańskiej wojny domowej niestety i on ucierpiał.

Instytut Pere Mata
Kolejny projekt architekta Lluísa Domènech i Montanera. Uważa się, że jest prekursorem stylu modernistycznego w katalońskiej architekturze. Wewnątrz mieścił się instytut psychiatryczny stworzony z inicjatywy doktora Emili Briansó. Aktualnie jego rola nie zmieniła się: wciąż pomaga leczyć w leczeniu ludzi.

Kościół Misericordia

Zbudowany w XVII wieku w miejscu, w którym według miejscowych podań św Maria objawiła się w 1592 roku dziewczynce imieniem Isabel Basora i uwolniła Reus od epidemii. W 1903 roku zlecono przebudowę Antonio Gaudiemu, w końcu jednak ten projekt nie doszedł do skutku. W rezultacie zmian dokonano wg planu Pere Casellesa.

Droga Gaudiego
Władze Reus postanowiły uczcić swojego najwybitniejszego mieszkańca i zaprojektować trasę, która pozwoli turystom na podążanie jego śladami. Gaudi mieszkał w Reus przez 16 lat przed wyjazdem do Barcelony. Carrer de Sant Vicenç 4 to początek drogi i miejsce urodzin Gaudiego 25 czerwca 1852 roku, a także dom jego lat dziecinnych. Znajduje się tu także rzeźba autorstwa Artur Aldomy przedstawiająca Gaudiego jako dziecko przy zabawie. Kolejnym przystankiem jest kościół Sant Pere, gdzie Gaudi został ochrzczony. W miejscu, gdzie teraz znajduje się szkoła Salvador Vilaseca niegdyś położona była szkoła Gaudiego. Ostatnia stacja to kościół Misericordia, z którym artysta był szczególnie związany.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!