Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Port-au-Prince

Znajdź nas w social mediach

port_au_prince_palac_prezydencki
Pałac prezydencki zniszczony podczas ostatniego trzęsienia ziemi
Fot. Wikipedia

Podczas trzęsienia ziemi w styczniu 2010 roki ucierpiało wiele atrakcji miasta. Zniszczony został Pałac Prezydencki, uważany za symbol Haiti, budynki rządowe, główny hotel, siedziba Zgromadzenia Narodowego i katedra Notre-Dame. Eksperci uważają, że przetrwału najcenniejsze eksponaty znajdujące się w Muzeum Narodowym. Zachowały się także ważne dokumenty historyczne przechowywane w budynku Archiwów Narodowych. Trzęsienie ziemi oszczędziło także rzeźbę stojąca przed Pałacem – Nieznanego Rozbitka, symbolizującego upadek niewolnictwa.

Pałac Prezydencki - Palais National

Jak wskazuje sama nazwa, pałac jest rezydencją prezydenta Haiti. Uważany za symbol kraju znajduje się w centrum Port-au-Prince. Historia pałaców prezydenckich na Haiti była burzliwa. Pierwszy budynek, który zajmowała głowa państwa, został zrównany z ziemią podczas rewolucji w 1869 roku. Następny eksplodował w 1912 roku, Obecny Pałac Prezydencki został wybudowany w 1918 roku. Zaprojektował go Georges Baussan w stylu francuskiego renesansu. Charakterystycznymi elementami budynku są trzy białe kopuły oraz portyk z czterema kolumnami. Ze względu na swój kolor (biały), nazywany był często haitańskim Białym Domem. Pałac został częściowo zniszczony 12 stycznia 2010 w wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło haitańską stolicę Port-au-Prince.

Katedra Notre Dame

Była jednym z najpiękniejszych zabytków Port-au-Prince. Konsekrowana w 1914 roku, została prawie doszczętnie zniszczona podczas trzęsienia ziemi. Ocalała jedynie fasada z rozetą.

Żelazny Targ

Najbardziej znany i największy targ w Port-au-Prince. Znajdziemy tu dosłownie wszystko. Ciągnące się kilometrami kramy stoją jeden obok drugiego i są zazwyczaj jedynym źródłem utrzymania miejscowych. Przyciągał jak magnes turystów, którzy zwiedzali miasto. Niestety trzeba tutaj bardzo uważać na portfele i inne cenne rzeczy, gdyż roi się tu od złodziei.

Muzeum d'Art Haitien du College St. Pierre

Muzeum Sztuki Haitańskiej znajdujące się niedaleko Placu Niepodległości. Prezentuje eksponaty sztuki miejscowych artystów i pokaźne zbiory obrazów sztuki naiwnej. Sztuka to zdecydowanie jeden z ważniejszych elementów życia mieszkańców Haiti.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!