Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Haiti

Znajdź nas w social mediach

haiti_port_salut
Plaża Port Salut na południowym wybrzeżu Haiti
Fot. M_Eriksson

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło Haiti na początku 2010 roku, nie zniszczyło ani historii, ani tradycji kraju, ale zdewastowało wiele zabytków, szczególnie w stolicy kraju Port-au-Prince.

Port-au-Prince

Stolica Haiti, zamieszkiwana przez ponad milion osób nie sprawia wrażenia wielkiej metropolii. Nawet przed trzęsieniem ziemi miasto było dość niebezpieczne, szczególnie nocą, głównie za sprawa porwań, zamieszek, gwałtów i napadów.  Niestety podczas trzęsienia ziemi ucierpiało wiele  atrakcji miasta w okolicach Petionville.  Zniszczony został Pałac Prezydencki, uważany za symbol Haiti, budynki rządowe, główny hotel, siedziba Zgromadzenia Narodowego i katedra Notre-Dame. Eksperci uważają, że przetrwału najcenniejsze eksponaty znajdujące się w Muzeum Narodowym. Zachowały się także ważne dokumenty historyczne przechowywane w budynku Archiwów Narodowych. Trzęsienie ziemi oszczędziło także rzeźbę stojąca przed Pałacem – Nieznanego Rozbitka, symbolizującego upadek niewolnictwa.

Cap-Haïtien i północne wybrzeże

W wigilię Bożego Narodzenia 1492 roku Krzysztof Kolumb osiadł na mieliźnie na północnym wybrzeżu Hispanioli w pobliżu dzisiejszego miasta Cap-Haitien, Wrak jego statku Santa Maria znajduje się w jego pobliżu. Położone u podnóża zielonych gór i otoczone przez kilka ciekawych plaż, miasto posiada wspaniałą atmosferę i jeszcze wspanialszą historię oraz wiele budynków zbudowanych w hiszpańskim stylu. Nie można także przegapić przepięknej Cytadeli La Ferriere, zbudowanej przez Henri Christophe po upadku francuzów, malowniczo położonej pośród gór około 40 km od miasta. Po drodze warto zobaczyć wioskę Milot oraz ruiny Zamku Sans Souci. Okolice Cap-Haitien to także doskonałe miejsce na odpoczynek na plaży.

Jacmel i południowe wybrzeże

Jacmel, eleganckie miasto pełne wiktoriańskich pałaców, słynące z produkcji masek i drewnianych rzeźb zwierząt, produkcji kawy, jest ważnym ośrodkiem Voodoo. Słynny na całym świecie karnawał w Jacmel przyciągał wielu artystów.  Niestety ostatnie trzęsienie ziemi nie oszczędziło także i tego pieknego miasta. Niedaleko miasta znajduje się niesamowita atrakcja  krajobrazowa: Bassins Bleus, trzy górskie baseny z krystalicznie czystą wodą, połączone ze sobą wodospadami. W pobliżu Jakmel znajdują się tez wspaniałe plaże: Reymond Les Bains, Cyvadier, Port Salut czy Congo Black.

Parki Narodowe

Haiti posiada dwa parki narodowe: Macaya Peak, słynący z rezerwatu „mglistych tropikalnych lasów” pełnego unikalnych gatunków fauny i flory, oraz La Viste, na którego terenie znajduje się najwyższy szczyt górski Haiti De La Selle oraz lasy sosnowe. o

Wyspa Gonâve

Gonâve, wyspa należąca do Republiki Haiti, położona u zachodnich wybrzeży państwa w zatoce Gonâve zajmuje powierzchnię 743 km². Zbudowana z wapiennych skal nie nadaje się do uprawy, ale stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek. Warto wiedzieć, że niegdyś istniała tu baza piratów morskich.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!