Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Haiti

Znajdź nas w social mediach

haiti_port_salut
Haiti
Fot. sxc.hu

Haiti to mały skrawek Ameryki, położony na Karaibach, kiedyś nazywany „perłą Karaibów”.

Kiedy Krzysztof Kolumb stawiał swoją stopę na wyspie zwanej dawniej Hispaniolą, nie podejrzewał, że w przyszłości zostanie ona podzielona na dwa odrębne kraje, na dwa odrębne światy - bogatą, turystyczną Dominikanę i ubogie, niestabilne politycznie Haiti. W skład Republiki Haiti oprócz zachodniej części wyspy wchodzą też liczne wyspy na Morzu Karaibskim (Gonave, Tortuga). Haiti ze swoim górskim krajobrazem (około 4/5 powierzchni) i tropikalnym klimatem spełnia wszystkie kryteria popularnej destynacji wakacyjnych.

Haiti zamieszkiwane kiedyś przez Indian Arawak, zostało odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku, od 1697 roku było pod panowaniem Francuzów, którzy zakładając plantacje indygo, bawełny i trzciny cukrowej przywozili tu do pracy afrykańskich niewolników. W 1804 roku, po trwających czternaście lat wystąpieniach niepodległościowych, zniesiono niewolnictwo, a Haiti zostało pierwszą na świecie wolna republiką murzyńską i najstarszym niepodległym państwem w Ameryce Środkowej. Wiek XX to okres walki o wpływy, zamieszek, krwawej dyktatury Françoisa Duvaliera i wojskowych zamachów stanu. Niestety sytuacja na Haiti nadal jest dość niestabilna.

Ze względu na swoją niewolniczą historię Haiti zamieszkiwana jest głównie przez ludność Murzyńską. Kultywuje się tu afrykańskie tradycje, w tym wyniesioną niemal do rangi jednej z religii państwowych Voodoo. To dumni i gościnni mieszkańcy Haiti, ich kultura, historia, kreatywność i tradycje są największą wartością tego kraju.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 133 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 367 Sprawdź