Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty na HaitiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty na Haiti

haiti_port_salut
Haiti
Fot. sxc.hu

Haiti to mały skrawek Ameryki, położony na Karaibach, kiedyś nazywany „perłą Karaibów”.

Kiedy Krzysztof Kolumb stawiał swoją stopę na wyspie zwanej dawniej Hispaniolą, nie podejrzewał, że w przyszłości zostanie ona podzielona na dwa odrębne kraje, na dwa odrębne światy - bogatą, turystyczną Dominikanę i ubogie, niestabilne politycznie Haiti. W skład Republiki Haiti oprócz zachodniej części wyspy wchodzą też liczne wyspy na Morzu Karaibskim (Gonave, Tortuga). Haiti ze swoim górskim krajobrazem (około 4/5 powierzchni) i tropikalnym klimatem spełnia wszystkie kryteria popularnej destynacji wakacyjnych.

Haiti zamieszkiwane kiedyś przez Indian Arawak, zostało odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku, od 1697 roku było pod panowaniem Francuzów, którzy zakładając plantacje indygo, bawełny i trzciny cukrowej przywozili tu do pracy afrykańskich niewolników. W 1804 roku, po trwających czternaście lat wystąpieniach niepodległościowych, zniesiono niewolnictwo, a Haiti zostało pierwszą na świecie wolna republiką murzyńską i najstarszym niepodległym państwem w Ameryce Środkowej. Wiek XX to okres walki o wpływy, zamieszek, krwawej dyktatury Françoisa Duvaliera i wojskowych zamachów stanu. Niestety sytuacja na Haiti nadal jest dość niestabilna.

Ze względu na swoją niewolniczą historię Haiti zamieszkiwana jest głównie przez ludność Murzyńską. Kultywuje się tu afrykańskie tradycje, w tym wyniesioną niemal do rangi jednej z religii państwowych Voodoo. To dumni i gościnni mieszkańcy Haiti, ich kultura, historia, kreatywność i tradycje są największą wartością tego kraju.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa

Zobacz promocje na tanie loty na Haiti. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Haiti.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Londynu, z Warszawy do Frankfurtu i połączeń lotniczych z Warszawy do Manili.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dubaju, Okazje na loty do Hiszpanii, Pakiety z Rzeszowa, Pakiety z Olsztyna, Okazje na walentynki, połączenia z Bukaresztu do Berlina, loty krajowe, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Warszawy do Port Au Prince 21 Marca 19 Kwietnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Plecaki i torby foto, Pozostałe, Koce, poduszki, zagłówki, Torby i Zestawy walizek.