Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Pittsburgha

Znajdź nas w social mediach

594661_pittsburgh_skyline
Pittsburgh - skyline
Fot. sxc.hu

Kolejki widokowe

W mieście znajdują się dwie atrakcyjne turystycznie kolejki, które po znacznej pochyłości wspinają się do punktów widokowych, z których rozciągają się wspaniałe panoramy otoczonego wodą centrum miasta. Monongahela Incline położona w pobliżu Smithfield Street Bridge ma długość prawie 200 metrów, wspina się na wysokość 113 metrów, a nachylenie zbocza wynosi powyżej 35 stopni. W jednym wagoniku podróżować jednocześnie może 23 osoby. Monongahela Incline została uruchomiona po raz pierwszy 28. maja 1870 roku.. Druga z kolejek – Duquesne Incline – wprawdzie ma krótszą historię, jednak jej trasa jest dłuższa i wynosi około 240 metrów, różnica poziomów pomiędzy najniższą a najwyższą stacją wynosi 120 metrów, a nachylenie to 30 stopni.

Kennywood

Kennywood znajduje się w odległości nieco ponad 10 kilometrów od centrum Pittsburgha. Jest to jeden ze starszych parków rozrywki w USA i w ogóle na świecie, może się poszczycić 111 laty tradycji, ponieważ został otwarty już w roku 1898. Jego reklamy podkreślają tradycyjny charakter wesołego miasteczka, jaki udało się zachować jego twórcom mimo licznych unowocześnień i ciągłego przebudowywania obiektu. Poza tym Kennywood szczyci się mianem światowej stolicy kolejek górskich, których jest tutaj aż 6, poza tym w wesoły miasteczku jest również ponad 20 innych kolejek różnego typu. Park wpisany jest na Narodową Listę Miejsc Historycznych w USA, jako jeden z dwóch parków rozrywki, które kapituła uznała za wyjątkowo ważne dla tradycji i historii kraju. Wesołe miasteczko zajmuje powierzchnię niemal pół kilometra kwadratowego. Obecnie Kennywood znajduje się pod zarządem międzynarodowego konsorcjum z siedzibą w Hiszpanii.

Katedra Nauki

Jeden z najwyższych na świecie budynków przeznaczonych na cele edukacyjne – ma ponad 160 metrów wysokości i podzielony jest na 43 piętra. Wewnątrz mieści się ponad 2000 sal, a cały budynek ma ponad 2,500 okiem. Jest to jeden z najczęściej fotografowanych budynków w Pittsburghu, jego podobizna znajduje się na pocztówkach, w albumach i na większości materiałów promocyjnych Uniwersytetu. Został on wzniesiony w roku 1926. Wewnątrz budynku znajduje się 27 specjalnych klas lekcyjnych, z których każda poświęcona jest jednej z nacji, jakie przyczyniły się do powstania tego ogromnego architektonicznego przedsięwzięcia. Wśród nich znajdują się : Pokój Polski, Pokój Grecki, Pokój Jugosłowiański, Pokój Izraelski, Pokój Japoński, Pokój Syryjsko – Libański, Pokój Szkocki, Pokój Afrykański, Pokój Indyjski i inne. Interesującym elementem tego projektu jest fakt, że Uniwersytet jedynie udostępnił pomieszczenia, a za całokształt prac odpowiadał specjalnie powołany do każdego z nich komitet, którego zadaniem było również pozyskanie odpowiednich elementów wystroju jak i niezbędnych do wykonania wszelkich prac funduszy. Koszt wykonania niektórych z pokojów tematycznych przekroczył 500 000 dolarów.

Carnegie Muzeum

Jest to połączenie administracyjne kilku najważniejszych muzeów w Pittsburghu – Muzeum Andy'ego Warhola, Muzeum Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki i Techniki. W każdym z nich można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, jednak na największą uwagę zasługuje pierwsze z nich. Ze względu na fakt, że Andy Warhol urodził się w Pittsburghu i przez wiele lat tworzył tutaj, stąd zbiory tego muzeum jeśli chodzi o pamiątki po tym niezwykłym artyście, który przez kilka dziesięcioleci wymykał się zaszufladkowaniu przez krytyków sztuki, należą do największych na świecie. Pozostałe ze zrzeszonych muzeów również warte są obejrzenia. Poznamy dzięki ich ekspozycjom ewolucję oraz różnorodność naturalną tego rejonu Stanów Zjednoczonych, nowoczesną i dawną sztukę mniej znanych autorów z Pittsburgha i okolic, a także historię tutejszego zagłębia przemysłowego.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!