Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do PhoenixOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3139Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3285Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 4351Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Phoenix

Znajdź nas w social mediach

5175596864_ea59639de5
Heard Museum
fot. Mar B. Schlemmer

Punkty Dumy Phoenix

Jest to oficjalne określenie nadane 33 najbardziej znaczącym atrakcjom turystycznym w Phoenix, które reprezentują to, co w mieście jest najlepsze, najbardziej interesujące i warte uwagi. Jest to dobra podpowiedź dla turystów odwiedzających Phoenix, ponieważ od razu wiadomo co warto tutaj zobaczyć. Zależnie od długości pobytu korzystając z map jakie dostać można w punktach informacji turystycznej można odwiedzić wszystkie te miejsca lub wybrać tylko te najważniejsze, takie choćby jak: Ogród Zoologiczny, stadion US Airways Center, Bazylikę NMP, górę Camelback, Dziurawą skałę w parku Papago, Japoński Ogród Przyjaźni,  Publiczną strzelnicę, Centrum Żydowskie, muzeum Haerdów i inne.

Muzeum Heardów

Jedno z ważniejszych muzeów w Phoenix. Powstało jako ekspozycja niewielkiej kolekcji sztuki, rzemiosła i przedmiotów codziennego użytku, jakie zgromadzili Dwight i Marie Heardowie na początku XX wieku. Zostało otwarte już w roku 1929, jednak od tamtego czasu jego oblicze zmieniło się nie do poznania – prywatna kolekcja rozrosłą się tworząc miarodajny, bogaty i różnorodny zbiór artefaktów, które pozwalają odwiedzającym w pewien sposób przenieść się w czasy kiedy tereny dzisiejszych Stanów Zjednoczonych zamieszkiwała jedynie rdzenna ludność indiańska kultywująca wiarę i obrzędy swoich przodków, tworząca wszelkie potrzebne przedmioty we własnym zakresie i nieskażona jeszcze wpływami białego człowieka. Muzeum ma do dyspozycji ponad 12 000 metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej i edukacyjnej, w zbiorach prezentuje około 40 000 różnych przedmiotów, a jego archiwum to około 30 000 oryginalnych dokumentów. Nie jest to jednak muzeum historyczne jak mogłoby się wydawać, a raczej etnograficzne i galeria sztuki dawnych Indian Amerykańskich. Muzeum odwiedza rocznie ponad ćwierć miliona osób – naprawdę imponujący wynik.

Dziurawa Skała

Piaskowcowy pagórek, w którym na skutek erozji powstał w pobliżu wierzchołka niesamowity otwór przecinający skałę na wylot – tzw. tafoni. Sama skała ma pomiędzy 5 a 15 milionów lat i od takiego mniej więcej czasu ulega niszczącemu działaniu wody, wiatru i słońca, dzięki czemu obecny jej kształt jest zupełnie niesamowity. Ten typ formacji geologicznej, gdy erozja tworzy szczelinę przecinającą litą skałę na wylot jest wyjątkowo rzadka, ponieważ wymaga unikalnych warunków przez wiele tysięcy lat – tutaj jednak się to udało. Dawni mieszkańcy tego terenu rejestrowali zróżnicowaną długość i kąt padania promieni słonecznych przez otwór w skale oznaczając dzięki temu czas i pory roku – pozostałości tego nietypowego zegara słonecznego można oglądać wokół Dziurawej Skały. Jest to popularne i łatwo dostępne miejsce, jeden z głównych tematów pocztówek i pamiątkowych fotografii z Phoenix.

Jezioro Pleasant

Największe jezioro w strefie podmiejskiej Phoenix położone około 30 mil od centrum miasta stanowi w tej gorącej i suchej okolicy prawdziwą oazę. Akwen położony jest pośród gór, różnej wysokości pasma otaczają je właściwie ze wszystkich stron. Jest to jedno z ulubionych miejsc gdzie mieszkańcy stolicy stanu Arizona spędzają najgorętsze dni odpoczywając od upału nad brzegiem. Długość linii brzegowej przekracza 50 mil, więc nie ma mowy o ścisku, natomiast powierzchnia jeziora to aż 4000 hektarów, czyli około 40 kilometrów kwadratowych. Woda jest chłodna i kryształowo czysta. Jezioro jest sztucznym zbiornikiem i powstało dzięki Tamie Pleasant w latach 20. XX wieku. Obecnie jest to centrum wszelkich sportów wodnych, żeglarstwa, wędkarstwa oraz rodzinnego wypoczynku.

W odległości około 100 mil od miasta Phoenix znajduje się kilka naprawę niezwykłych wartych zobaczenia miejsc, najważniejsze z nich to oczywiście Wielki Kanion – potężna, erozyjna formacja utworzona przez rzekę Kolorado. Kanion Antylopy – najpiękniejszy piaskowcowy cud natury na świecie, ciasne korytarze, kamienne mosty i zapierające dech w piersiach struktury, jakie ze złotego piasku w różnych odcieniach wzniosła matka natura. Potężne centrum Nem Age w miasteczku  Sedona, które uznane zostało za jeden z siedmiu czakramów planety ziemi, gdzie podobno skupia się energia, pozwalająca osiągnąć harmonię człowieka ze wszechświatem. Warto również wybrać się w okolice Humphreys Peak najwyższego masywu górskiego w Arizonie.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!