Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do PhoenixOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3139Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 3285Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 4351Wybierz

Treść główna

Lotnisko w Phoenix

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: PHX; kod ICAO: KPHX)

Międzynarodowe lotnisko położone 5 km na wschód od centrum Phoenix w stanie Arizona, USA. Jest największym lotniskiem w południowo zachodnich Stanach, i dziewiątym portem lotniczym w USA pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. W 2008 roku z lotniska skorzystało prawie 40 milionów pasażerów. Port lotniczy jest głównym węzłem lotniczym linii US Airways. Jest też jedną z 8 baz lotnictwa sanitarnego linii Air Evac.

Wieża kontroli lotów o wysokości 102 metrów jest trzecią najwyższą na świecie, po wieżach w porcie lotniczym Monachium i porcie lotniczym Atlancie - Hartsfield-Jackson.

23 lutego 2007 Sky Harbor został pierwszym portem lotniczym, gdzie zastosowano nowoczesną technologię pomiarowo-wizualną znaną jako rozpraszanie wsteczne promieniowania rentgenowskiego, która pozwala na ustalenie czy pasażerowie przemycają ukrytą broń, materiały wybuchowe lub narkotyki przez wyświetlenie wizualizacji ciała wiernie uwidocznionego mimo ubrania, nazywane maszynami do obnażania (naked machines).

Lotnisko posiada trzy terminale pasażerskie ponumerowane 2, 3 i 4. Pomiędzy terminalami i parkingiem długoterminowym kursują autobusy lotniskowe. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut, kaplica, fryzjer, a także Muzeum Phoenix Airport Museum. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu, poczekalni dla VIP-ów i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi (w tym place zabaw dla dzieci na każdym z terminali).

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 (602) 273 3300.

Punkty informacyjne znajdują się na wszystkich terminalach.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis i Budget. Dane kontaktowe i więcej informacji znajdziemy na stronie wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe, dostępne przed terminalami na ponad 30 tysięcy samochodów. Więcej informacji, mapy parkingów i cennik dostępne są na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko jest świetnie zlokalizowane. Położone jest tylko 5 km na wschód od centrum Phoenix .Droga na lotnisko jest świetnie oznaczona.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się po północnej stronie terminali 2 i 3 oraz na poziomie 1 po północnej stronie terminala 4. Wszystkie taksówki wyposażone są w taksometr. Orientacyjne ceny znajdziemy na stronie: taxi.pdf. Podróż do centrum Phoenix to około 15-19 USD.

Na lotnisku można też wynająć limuzynę. Postoje znajdują się po południowej stronie terminali 3 i 4.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobusy firmy Phoenix Transit Bus numer 13,15 i 40 kursują z lotniska do różnych dzielnic Phoenix. Bilet w jedną stronę kosztuje 1,25 USD. Więcej informacji uzyskamy na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT KOLEJOWY

Pociągi Metro Light Rail kursują z ze stacji przy 44th Street and Washington do centrum od poniedziałku do piątku od 6:00 do 19:00 co 10 minut, w weekendy co 15 minut, w pozostałych godzinach co 20 minut. Przejazd do centrum trwa około 15 minut, do Tempe 25 minut. Ceny biletów są takie same jak na autobus. Na stację z terminali kursuje bezpłatny autobus lotniskowy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.phxskyharbor.com

Adres

Phoenix Sky Harbor International Airport
3400 E. Sky Harbor Blvd., Suite 3300
Phoenix, AZ 85034
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aeromexico, Air Canada, Alaska Airlines, American Airlines, British Airways, Continental, Hawaiian Airlines, Delta, Southwest Airlines, US Airways, United Airlines.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!