Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do PeruOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Cusco (CUZ) Velazco Astete Int. Apt.od 9113Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Peru

Znajdź nas w social mediach

Rysunki z Nazca

Zobacz także:

Monumentalne wizerunki zwierząt, figur geometrycznych i innych przedstawień znajdują się na obszarze szerokości około 50 kilometrów oraz długości około 12 kilometrów w pobliżu miasta Nazca. Technikę wykonania tych specyficznych rysunków określa się jako geoglif, a polega ona na wykorzystaniu specyficznych właściwości tutejszej gleby, która pod cienką warstwą czerwonego żwiru kryje znacznie jaśniejszy materiał. Rysunki z Nazca są ryte w podłożu na głębokość około 20 centymetrów, a grubość linii wynosi około 1 metra. Pomiędzy rokiem 300 p.n.e. a 900 n.e. tutejsi Indianie wykonali ogromne podobizny znanych sobie zwierząt i elementów natury, których rozmach zadziwia do dzisiaj – trudno uwierzyć, że dawni mieszkańcy tych ziem nie dysponując machinami latającymi...

Rozmiar największych spośród tych przedstawień robi wrażenie – największy spośród wszystkich rysunków, kondor ma przekrój ponad 120 metrów, natomiast najdłuższe linie proste przecinające płaskowyż mają około 8 kilometrów długości. Na całym obszarze znajdują się setki różnych przedstawień z różnych okresów, najbardziej dogodnym sposobem ich podziwiania jest wykupienie na jednym z lokalnych lotnisk krótkiego przeloty ponad rysunkami, bo tylko w ten sposób można docenić w pełni ich rozmach i niezwykłość. Znaczenie tych wizerunków nie zostało odkryte, a różni naukowcy prześcigali się w XX w coraz dziwniejszych ich wytłumaczeniach.

Machu Picchu

Jeden z 7 nowych cudów świata wybrany przez internautów w ogólnoświatowym głosowaniu w 2007 roku. Najlepiej zachowane miasto wchodzące w skład Imperium Inków, zapomniane na wiele wieków i przypadkowo odkryte pod koniec XIX wieku. Tutejsze zabytki pochodzą prawdopodobnie z XV wieku, miasto zostało zbudowane z jasnego granitu według doskonale opracowanego planu, a jego architekci doskonale wtopili swoje dzieło w tutejsza rzeźbę terenu.

Najbardziej charakterystycznym elementem Machu Picchu są schody, których w obrębie miasta jest około 1200, co zapewniało sprawną komunikację pomiędzy różnymi jego poziomami, ważnym osiągnięciem inżynieryjnym jest również system kanałów i zbiorników wykutych w skałach, który pozwalał gromadzić niezbędne ilości wody pitnej dla mieszkańców. Dodatkowo całe założenie podporządkowane jest swoistej urbanistyce mającej powiązanie z religią, najniżej położone fragmenty zabudowy służą do celów mieszkalnych oraz żywieniowych (tarasowe pola), im wyżej natomiast tym bardziej święte są znajdujące tam obiekty – szczytową cześć miasta zajmuje Obserwatorium Astronomiczne, Świątynia Trzech Okien oraz Wieża Słońca. Miasto z nieznanych przyczyn opuszczone zostało ok. 1537 roku. Proporcje płci w odnalezionych na terenie miasta szkieletach wskazują ogromną przewagę kobiet (9:1), co pozwala naukowcom snuć podejrzenia że Machu Picchu nie było typową warownią lecz sanktuarium Dziewic Słońca.

Cusco

Dawna stolica Inków, najstarsze nadal istniejące miasto w Ameryce Południowej, jedno z najstarszych na świecie.  Wrażenie starości tego miejsca potęguje fakt, ze jego mieszkańcy posługują się zapomnianym w innych miejscach dawnym dialektem indiańskiego języka keczua. Miasto może poszczycić się niesamowitą architekturą, łączącą wpływy hiszpańskie z lokalną tradycją – białe domy o czerwonych dachach z pięknie rzeźbionymi drzwiami, katedry Coricanchy, Santa Catalina i Santo Domingo czy Plaza de Armas nikogo nie mogą pozostawić obojętnymi.

Warte odwiedzenia są też liczne tutejsze muzea, spośród których najbardziej wartościowe są Museo de Arte Religioso i Museo de Historia Regional, czyli muzeum sztuki religijnej oraz regionalne muzeum historyczne, które pochwalić się mogą naprawdę bogatymi kolekcjami artefaktów sprzed wieków. Większość atrakcji turystycznych Cusco jest dostępna dla zwiedzających bezpłatnie

Titicaca

Graniczne jezioro położone pomiędzy Peru a Boliwią, największe wysokogórskie jezioro świata, jedno z największych na całym kontynencie, jego powierzchnia wynosi 8288 kilometrów kwadratowych, a położone jest ono na wysokości aż 3812 m n. p. m. Tak na prawdę jezioro składa się z dwóch zbiorników wodnych (Chucuito i Huinaymarca) połączonych wąską cieśniną Tiquina. Na Tym akwenie nadal w tradycyjny sposób żyje plemię Indian Uru, którzy tak jak przed wiekami tworzą swoje pływające wioski zwane islas flotantes tworzone z trzciny totora. Warto przybyć tutaj by zobaczyć charakterystyczne domy, szałasy i łodzie tworzone z tego materiału.

Lima

Stolice Peru została zbudowana przez konkwistadorów z Hiszpanii już w 1535 roku, a jej piękna architektura i doskonałe położenie przyczyniły się do tego, że w krótkim czasie zyskała ona przydomek „Miasta Królów”. Ze względu na specyficzne uwarunkowania mikroklimatu w stolicy Peru często zdarza się gęsta mgła nazywana garua, która pośród starych kolonialnych budynków powoduje, że podróżnym wydaje się, jakby czas się cofnął o kilkaset lat. Wrażenie jest niesamowite, a miasto napiera prawdziwie magicznych właściwości, a jego hałas zostaje niemal całkowicie wytłumiony.

Lima pełna jest wartościowych założeń architektonicznych, warto też wspomnieć, że sam układ urbanistyczny starej części miasta jest zabytkowy. Dla turystów spoza Ameryki Południowej Lima jest również pierwszym miastem z jakim stykają się w Peru, ponieważ tutejsze, stołeczne lotnisko jako jedyne w kraju obsługuje ruch międzykontynentalny.

Biała Kordyliera

Najwyższe pasmo Andów w kraju, kilkanaście szczytów osiąga wysokość ponad 6000 m. n. p. m., a nazwa sama jego nazwa pochodzi od licznych w tej okolicy lodowców. Największy spośród nich Ancash osiąga długość ponad 1000 metrów schodząc z jednego z wiecznie białych szczytów w głęboką dolinę. Środowisko życia jest tutaj nieprzyjazne, krajobraz monumentalny i surowy, a tutejsi ludzie ukształtowani przez niegościnne góry są nieugięci, jednak przyjaźni. Przepiękne krajobrazy i wspinaczkowe wyzwanie co roku przyciągają tutaj rzesze trekkingowców z całego świata.

Amazonia

700 000 kilometrów kwadratowych dżungli amazońskiej, które wchodzą w skład państwa peruwiańskiego to nie lada gratka dla miłośników przyrody. Na tym potężnym obszarze można na żywo zobaczyć rośliny i zwierzęta znane do tej pory jedynie z dokumentalnych filmów przyrodniczych. Na wolności żyją tutaj między innymi egzotyczne małpy, jaguary, pancerniki, oceloty, żółwie, węże, nietypowe gryzonie, a także liczne gatunki ryb, z których nie które znamy z akwariów na całym świecie (m. im. neonki, a także słynne piranie paiche osiągające 4 metry długości) oraz nieprzebrane bogactwo owadów.

Poza tym w lesie równikowym podziwiać można ponad 800 gatunków drzew i tysiące gatunków mniejszych roślin w tym wiele odmian niesamowicie pięknych storczyków, dla których jest to naturalne środowisko występowania. Wrażenia są z pewnością niepowtarzalne, i chociaż wilgotność daje się we znaki, jednak po kilku dniach już się o tym nie pamięta, a w umyśle pozostają jedynie obrazy piękna przyrody i feerii barw. W najważniejszym pod względem gospodarczym i turystycznym mieście regionu lquitos bez problemu można znaleźć przewodników po buszu, którzy za rozsądną kwotę zgodzą się odsłonić przed turystą wspaniałość tego egzotycznego lasu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!