Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty na MajorkeOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 206Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 346Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 374Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 392Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 423Wybierz
 • Warszawa (WMI) Modlinod 460Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 494Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 534Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 549Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Palmy

Znajdź nas w social mediach

Palma - niezwykłe krajobrazy
Fot. Vvillamon

Zamek Bellver

Niezwykły, unikatowy wręcz zamek w stylu gotyckim, z którego Palma słynie na całą okolicę. Jego konstrukcja trwała od 1300 do 1310 roku. Projekt zamku rzeczywiście zaskakuje i sprawia, że jest on zupełnie inny niż setki podobnych do siebie warowni europejskich. Przede wszystkim budowla jest zbudowana na planie koła. Do murów przylegają trzy wieżyczki, a w pewnej odległości znajduje się jeszcze jedna, znacznie większa. Interesujący jest także wewnętrzny dziedziniec. Zamek był niegdyś królewską rezydencją Jakuba II, następnie więzieniem. Żona i synowie Jakuba III byli tu uwięzieni przez większość swojego życia. Od XIX wieku służył zaś jako mennica. Aktualnie wewnątrz można odwiedzić muzeum, gdzie wystawiane są znaleziska archeologiczne oraz rzeźby, w zamku mieści się także kaplica. Z zamku rozciąga się efektowna panorama miasta. W katalońskim „bellver” oznacza „piękny widok”.

La Almudaina

Kolejny pałac, niegdyś rezydencja królewska. Na określenie podobnych do niego ufortyfikowanych budowli Hiszpanie używają słowa „alcázar”, zapożyczonego z języka arabskiego. Pałac został zbudowany przez Maurów i wówczas leżał jeszcze poza granicami miasta. Ściany są bardzo grube dobrze umocnione, dodatkowo pałac chroniony mógł być przez obrońców na pięciu wieżach. Został odnowiony z rozkazu Jakuba II, który chciał ustanowić go swoją letnią rezydencją. Podczas rekonstrukcji pałac w znacznym stopniu rozbudowano, usiłując połączyć oryginalne muzułmańskie elementy stylu architektonicznego z rodzimymi, hiszpańskimi. W dzisiejszych czasach wewnątrz czekają na turystów dzieła sztuki pochodzące z XVI i XVII wieku, przede wszystkim gobeliny ukazujące hiszpańską historię oraz sztandary. Po zwiedzeniu pałacu warto pokusić się na chwilę odpoczynku w ogrodach zaprojektowanych przez S´Hort del Rei, w cieniu drzew i przy dźwięku wody płynącej z fontann.

La Seu

Olśniewająca katolicka katedra, będąca prawdziwą chlubą miasta. Wcześniej na jej miejscu znajdował się arabski meczet. Została zbudowana w stylu gotyckim i pod każdym względem jest ogromnym projektem. Katedra jest zwrócona frontem w stronę morza, co miało przedstawiać ewentualnym najeźdźcom potęgę chrześcijan mieszkających na wyspie. Według lokalnych podań podczas rejsu Jakuba I na Majorkę rozpętała się straszna burza. W lęku przed szalejącym żywiołem poprzysiągł on, że jeżeli przeżyje, zbuduje ogromny kościół na cześć Matki Boskiej. Budowę rozpoczęto na początku 1230 roku, ale trwała ona przez ponad 400 lat! W 1851 roku trzeba było dokonać naprawy katedry zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemi. Także Antonio Gaudi przyłożył swoją rękę do zmian w budowli. Jedną z głównych atrakcji katedry jest rozetowe okno, prawdopodobnie największe na świecie, o średnicy 12 metrów. Składa się na nie 1236 szklanych elementów. Wkładem Gaudiego w katedrę jest żelazny kandelabr oraz nieukończona korona cierniowa podwieszona ponad ołtarzem.

La Lonja

Jeden z nielicznych przykładów gotyckiej architektury świeckiej, przy tym doskonały przykład jej katalońskiej odmiany. Zbudowana pomiędzy 1420 a 1452 rokiem, aktualnie służy jako centrum kultury i galeria sztuki.

Plaże

Palma oferuje turystom także przepiękne, piaszczyste (i nieco za bardzo zatłoczone...) plaże. Jest ich kilka, ale najpopularniejszą jest prawdopodobnie Cala Agulla. Uroku dodaje jej przede wszystkim bliskość sosen, które dają także nieco cienia. Pobliskie góry także stanowią miłą odmianę krajobrazu, zwłaszcza w porównaniu z naszym Morzem Bałtyckim. Woda jest czysta i ciepła. Cales de Mallorca to kolejny kompleks plażowy odległy od Palmy o kilkadziesiąt kilometrów. Składa się z trzech niewielkich plaż: Cala Antena, Cala Domingos Grans i Cala Domingos Petis. Są chętnie wybierane zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i amatorów sportów wodnych.

Łaźnie arabskie

Jedne z nielicznych niezmienionych pozostałości po czasach panowania Arabów, pochodzą z X wieku. Budowla jest zwieńczona kopułą z małymi okienkami wpuszczającymi do środka nieco światła. Sklepienie jest wspierane przez 8 kolumn. Niegdyś podłoga była tutaj podgrzewana, a oba składające się na łaźnie pomieszczenia wypełniane były parą. Jednocześnie łaźnie mogą być zwiedzane przez 10 osób.

Klasztor San Francisco

XIII – wieczny gotycki klasztor. Aktualnie sprawuje funkcje kościoła, i to bez wątpienia najbardziej znaczącego w całym mieście. Jego cechą charakterystyczną są smukłe kolumny. Jest to także miejsce spoczynku filozofa i teologa Ramóna Llull. W pobliżu znajduje się kolejny wart uwagi kościół (kościół św Eulalii).

Jaskinie

W okolicy Palmy podwodne rzeki i morze postarały się o wzbogacenie krajobrazu tworząc kompleksy jaskiń. Cuevas del Drach składają się właściwie z czterech połączonych ze sobą jaskiń: francuskiej, białej, czarnej oraz jaskini Luisa Salvadora. W okolicy znajdują się także inne, mniej znane, ale równie efektowne jaskinie. Cuevas de Hams są najlepiej zachowane. W ich wnętrzu powstały białe oraz żółte stalaktyty i stalagmity. Inny ciekawy kompleks to jaskinie Artá.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!