Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Orlando

Znajdź nas w social mediach

orlando
Posąg Disneya wita odwiedzających park
Fot. SXC

Walt Disney World

Otwarty w 1971 roku park rozrywki Walta Disney'a jest usytuowany około 30 kilometrów od centrum Orlando. Dzięki doskonałej pogodzie panującej na wybrzeżu, jest to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Cały resort, na który składają się cztery ogromne parki tematyczne, dwa parki wodne, 32 hotele, pola golfowe i dziesiątki sklepów, restauracji, a nawet specjalny pawilon ślubny i centrum sportu, to ogromne przedsiębiorstwo, zatrudniające dziesiątki tysięcy pracowników.

Universal Orlando

Universal Orlando to ultranowoczesny kompleks rozrywkowy, który została założony przez studio filmowe Universal jako bezpośredni konkurent dla parku Disney'a. Kompleks składa się z dwóch olbrzymich parków tematycznych gdzie można podziwiać perfekcyjnie odtworzone sceny znane z filmów wytwórni Universal. Oczywiście nie brak tutaj ogromnej ilości mniejszych atrakcji, sklepów, restauracji i hoteli. To drugi co do wielkości park rozrywki w Orlando.

SeaWorld

To jeden z największych wodnych parków rozrywki na świecie. Jest to wyjątkowe połączenie oceanarium, ogrodu zoologicznego i lunaparku. Największymi atrakcjami są tresowane orki, delfiny oraz kolejka górska Kraken (1273 m długości i 45,4 m wysokości) i kolejka wodna Journey to Atlantis. Park ma powierzchnię 100 akrów, został otwarty w 1973.

Daytona Beach

Daytona Beach, wchodząca w skład aglomeracji Orlando, to jedno z najważniejszych w USA i na świecie miejsc dla miłośników sportów motorowych. Miasto było znane z tego, że posiadało jedną z niewielu plaż na świecie, gdzie twardy, ubity piasek, pozwalał na organizowanie wyścigów samochodowych. To sprawiło, że Daytona Beach jest mekką dla sportów motorowych już od ponad 50 lat. Oczywiście wyścigi na plaży zostały zastąpione w 1959 przez tor wyścigowy Daytona International Speedway. Miasto jest również centralą dla najpopularniejszych w USA wyścigów NASCAR i Grand American Road Racing Association. Daytona Beach jest całorocznym prorodzinnym kurortem gdzie każdego roku przyjeżdżają setki tysięcy fanów wyścigów motorowych i turystów.

International Drive

Kilka mil południowy zachód od centrum miasta znajduje się obwodnica, wokół której ulokowały się niemal wszystkie pozostałe olbrzymie parki tematyczne w mieście. Wzdłuż drogi są także niezliczone ilości hoteli i restauracji oraz nowoczesny kompleks biurowy centrum targowym i kongresowym. Wśród parków tematycznych wokół International Drive z pewnością wyróżnia się Titanic – Statek Snów. To swego rodzaju muzeum składa się z nie tylko oryginalnych przedmiotów z tego najsłynniejszego statku pasażerskiego świata, ale również z prezentacji audio-video, rekonstrukcji fragmentów statku a także z inscenizacji wydarzeń z Titanica w których goście mogą brać udział.

Przylądek Canaveral

Przylądek Canaveral (w latach 1963-1973 Przylądek Kennedy'ego) jest znany przede wszystkim ze znajdującego się tutaj ośrodka lotów kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego. To miejsce startów załogowych statków kosmicznych USA i obok swej głównej funkcji - portu kosmicznego, pełni także rolę atrakcji turystycznej i rezerwatu przyrody. Początki kosmodromu na przylądku Canaveral sięgają roku 1949, gdy prezydent USA Harry Truman przeznaczył te tereny dla potrzeb testów rakietowych. Głównym czynnikiem stojącym za taką lokalizacją bazy, było położenie geograficzne - przylądek Canaveral jest najbliższą równikowi częścią kontynentalnego terytorium USA.

Centrum Naukowe Orlando

Ten wyjątkowy ośrodek badawczy, jest prywatną instytucją nonprofit, której głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy przez doświadczenie i zabawę. Wizytą w centrum, które bardziej przypomina jeden z licznych w Orlando parków rozrywki niż miejsce badań naukowych, to okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami nauki i techniki – a wszystko to poprzez doświadczenia i zabawę. Oprócz licznych wystaw tematycznych w ośrodku mieszczą się kina (w tym trójwymiarowe), planetarium oraz oczywiście liczne restauracje i bary.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!