Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do NagoiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Nagoi

Nagoya_Yo1
Nagoya-Zamek w Nagoi
Fot. ivva, flickr.com

Zamek Nagoya Jo

Zamek Nagoya Jo ma 6 kondygnacji wewnątrz, na zewnątrz jest ich widocznych 5, a jego wysokość wynosi 56 metrów (licząc kamienną podmurówkę). Pierwotny budynek zamkowy wzniesiony został w roku 1525 przez Imagawa Ujichikę. W latach 1610 - 1612 z polecenia Ieyasu Tokugawy zamek został rozbudowany i stał się stolicą prowincji Owari. Nagoya-jo pozostawał siedzibą odgałęzień rodu Tokugawa aż do XIX wieku. W okresie Edo zamek zbył centrum jednego z najważniejszych miast Japonii - Nagoya-jujku, które leżało na popularnym szlaku Minoji. W trakcie II wojny światowej była to kwatera garnizonu oraz obóz jeniecki. Niestety w trakcie jednego z nalotów alianckich, pod sam koniec wojny, w maju 1945 roku zamek spłonął. Na szczęście udało się z niego uratować sporą część kolekcji malarstwa. Jego rekonstrukcja została zakończona dopiero w 1959 roku. W planach jest również odbudowa pałacu Hommaru, który otaczał warowną twierdzę Nagoya-jo i również zniszczony został podczas tego feralnego nalotu. Obrazy pierwotnie znajdujące się w zamku można obecnie oglądać w Muzeum Tokugawy.

Chram Atsuta

Drugi w hierarchii ważności chram szintoistyczny w Japonii znajduje się w dzielnicy Atsuta w Nagoi, przechowuje się tutaj m.in. Kusanagi-no Tachi, Miecz-Trawociecz, jeden z symboli władzy cesarskiej związany z mitami o prastarej bogini Amateratsu. W tej właśnie świątyni prawdopodobnie modlił się jeden z bohaterów japońskiej historii, wspaniały wódz Nobunaga Oda. Na terenie chramu przechowywanych jest ponad 4000 skarbów narodowych, dodatkowo odbywa się tutaj ponad 70 różnych festiwali rocznie, więc jest to miejsce chętnie i tłumnie odwiedzanie przez cały rok.

Muzeum Teatru

Miejsce to przedstawia historię i istotę jednej z gałęzi tradycyjnego, dramatycznego, japońskiego teatru pochodzącego od szintoistycznych misteriów "teatru N", który w przedstawieniach łączy tanieć, muzykę, śpiew i grę aktorską. Ekspozycja obejmuje również maski, rekwizyty, kostiumy i instrumenty, których używa się w trakcie przedstawień, a które same w sobie są dziełami sztuki o znacznej wartości kolekcjonerskiej.

Wieża telewizyjna

W centrum miasta, w Parku Centralnym (Central Park) w dzielnicy Naka stoi metalowa wieża telewizyjna zaopatrzona w dwie platformy obserwacyjne położone na wysokości 30 i 100 metrów. Jest to najstarsza wież telewizyjna w Japonii, ustawiona została w 1954 roku. Wieża jest podobna do słynnej paryskiej Wieży Eiffla i należy do najbardziej charakterystycznych elementów architektonicznych Nagoi.

Higashiyama Park

Spory park w Nagoi, w jego obrębie znajduje się ogród zoologiczny, ogród botaniczny oraz wieża Sky Tower, z której roztacza się widok na całe miasto. Tutejsze zoo jest domem prawie 600 gatunków zwierząt i należy tym samym do największych w Azji

Inne atrakcyjne muzea w Nagoi

Muzeum Tokugawy, Nagoya/Boston Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Miasta Nagoja, Muzeum Morskie w Nagoi wraz ze statkiem do badań arktycznych "Fuji", Muzeum Elektryczności, Muzeum Techniki, Muzeum Pieniędzy, Muzeum Teatru No, Muzeum uniwersytetu Nagoya

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa