Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Nagoi

Znajdź nas w social mediach

Nagoja
Zamek w Nagoi
Fot. Wikipedia

Czwarte co do wielkości miasto Japonii. Trzecia, po Tokyo i Osace, aglomeracja zamieszkana przez ponad 9 mln ludzi. Ulokowana na wyspie Honsiu. Stanowi stolicę prefektury Aichi, zajmuje ponad 325 kilometrów kwadratowych nad Zatoką Ise. Różnica wysokości w obrębie miasta wynosi ponad 200 metrów. Na jego terenie znajdują się miejsca położone sporo poniżej poziomu morza - najgłębsza depresja na terenie miasta ma głębokość prawie 2 m. Kilkanaście budynków w Nagoi osiąga wysokość ponad 100 metrów, najwyższy z nich należy do koncernu Toyota i ma niemal 250m.

Historia

Początkowo Nagoja stanowiła podobnie, jak pozostałe duże japońskie miasta wioskę rybacką, która następnie rozwinęła się dzięki Toyotomi Hideyoshiemu. Pod koniec XVI wieku ulokował on tutaj swoje wojska i stworzył ich główną bazę w trakcie kampanii koreańskiej. Nagoja dzięki szybkiemu rozwojowi, jaki tutaj nastąpił po rewolucji Meiji (w roku 1868) uzyskała status miasta już w roku 1889. W trakcie II wojny światowej miasto zostało niemal całkowicie zniszczone przez aliantów, jednak Japończycy szybko je odbudowali. Przy okazji udało im się wprowadzić nowoczesne planowanie urbanistyczne i architekturę pełną wszelkich udogodnień. Od roku 1957 Nagoja oprócz autobusów i trolejbusów może poszczycić się również metrem, które obecnie jest dobrze rozwinięte i ułatwia skomunikowanie tak dużego organizmu miejskiego.

Nagoja stanowi centrum przemysłowe o ogromnym znaczeniu dla gospodarki Japońskiej. Są tu zlokalizowane liczne fabryki produkujące różnorodne dobra. Mieszczą się tutaj zakłady produkujące samochody, maszyny, porcelanę, elektronikę. Funkcjonują tu przedstawiciele przemysłu włókienniczego, chemicznego, spożywczego, precyzyjnego oraz poligrafii, a także huty. Poza tym Nagoja jest miastem portowym, czerpiącym również profity z nadmorskiego usytuowania. Miasto jest również ważnym ośrodkiem akademickim mieszczącym kilkanaście szkół wyższych o znacznej renomie.

Nagoję obsługują dwa porty lotnicze: Międzynarodowy Port Lotniczy w Chubu oraz Port lotniczy Nagoya. Pierwszy z nich znajduje się na sztucznie usypanej wyspie Tokoname. Takie rozwiązanie jest charakterystyczne dla dużych aglomeracji w Japonii, która cierpi z powodu niedostatku płaskich i rozległych przestrzeni.

Atrakcje

W Nagoi jedynym znaczącym zabytkiem jest piękny zamek wybudowany w XVI wieku.

Corocznie w pierwszej połowie marca odbywa się w mieście Maraton Kobiecy zainaugurowany w roku 1984.

W Nagoi odbyła się Światowa wystawa EXPO w roku 2005, odwiedziło ją ponad 22 mln ludzi, głównie Japończyków.

Kiedy lecieć?

Klimat w mieście jest umiarkowany ze średnio roczną temperaturą 16,4 stopni Celsjusza, z dość gorącym latem max. zanotowana temp. 37,9 st. C i łagodną i słoneczną zimą z minimalną zanotowaną temperaturą -2,4 st. C.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!