Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do NagoiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Nagoi

Trzecia co do wielkości aglomeracja miejska w Japonii otaczająca Nagoję liczy ponad 9 milionów mieszkańców i zajmuje obszar około 325 kilometrów kwadratowych. Różnica wysokości w obrębie tego terytorium wynosi ponad 200 metrów. Jest to niezwykłe miejsce i turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj zwiedzać niezwykłe atrakcje turystyczne Nagoi

Kilkanaście budynków w Nagoi osiąga wysokość ponad 100 metrów, pięć z nich ma ponad 200 metrów, a obecnie najwyższy ukończony budynek należy do koncernu Toyota i ma niemal 250m.

Ciekawostki

 • Cykliczne Imprezy
  Maraton Kobiecy – marzec, Konkurs na sobowtóra postaci z mangi i anime
 • Atrakcje turystyczne
  Zamek Nagoya-jo, Chram Atsuta , Muzeum Teatru No
 • Sport
  łyżwiarstwo
 • Sławni ludzie
  Łyżwiarze - Miki Ando, Mao Asada, Midori Ito, mistrz origami - Satoshi Kamiya, laureaci Nagrody Nobla - Makoto Kobayashi, Susumu Tonegaw
 • Naj...

Znaczącym zabytkiem Nagoi jest piękny zamek Nagoja Jo wzniesiony w XVI wieku. Zamek ma 6 kondygnacji wewnątrz, z czego na zewnątrz jest ich widocznych 5, a jego wysokość wynosi 56 metrów (licząc kamienną podmurówkę).

Corocznie, w pierwszej połowie marca odbywa się w mieście Maraton Kobiecy zainaugurowany w roku 1984. jest to jeden z ważnych punktów na światowej mapie cyklicznych imprez tego typu. Sławę miastu przyniosła również Światowa wystawa EXPO, która odbyła sie tam w roku 2005. Odwiedziło ją ponad 22 mln ludzi, głównie Japończyków. W wydarzeniu tym brały udział reprezentacje ponad 120 państw. Pawilony wystawiennicze rozlokowane były na obszarze  ponad 170 hektarów.

W Nagoi znajduje się drugi w hierarchii ważności japoński chram szintoistyczny. Przechowuje się tam m.in. Kusanagi-no Tachi, czyli Miecz-Trawociecz, jeden z symboli władzy cesarskiej związany z mitami o prastarej bogini mitologii japońskiej – Amateratsu.

W Nagoi cyklicznie odbywa się konkurs polegający na upodabnianiu się do postaci z japońskich kreskówek i komiksów. Niebieskie włosy, króciutkie sukieneczki i landrynkowa stylizacja nie są niczym dziwnym podczas jego trwania. Zaskakuje jednak to, że ta kilkudniowa impreza jest sponsorowana przez państwo. Rząd Japonii chce w ten sposób promować swoją oryginalną kulturę. Zainteresowanie ta imprezą wśród zagranicznych gości jest spore. Zwykle nawet kilkudziesięciu obcokrajowców chce spróbować swoich sił w tym swoistym konkursie sobowtórów. Przybywają tu przedstawiciele nawet tak odległych od Japonii krajów jak Brazylia, Węgry, Włochy, USA, Chiny, Singapur i inne.

W Nagoi na początku 2009 roku miał miejsce najbardziej absurdalny pożar. Zapaliła się wtedy remiza strażacka, ponieważ strażak przygotowujący posiłek na dźwięk alarmu tak szybko przygotowywał się do akcji, że zapomniał zdjąć garnek z kuchenki. Podczas gdy zastęp straży uczestniczył w akcji ratunkowej i gaszeniu ognia w innej części miasta 10 innych wozów strażackich gasiło pechową remizę. Aż wierzyć się nie chce...

W Nagoi powstanie również pierwsze na świecie muzeum robotów. Sklep, który ma przy nim powstać będzie mógł się pochwalić asortymentem liczącym około 1000 różnych modeli mniejszych i większych robotów.

Z miastem Nagoja związanych jest kilku znanych sportowców, związanych głównie z łyżwiarstwem figurowym. Są nimi przede wszystkim Miki Ando, Mao Asada, Midori Ito. Nagoja ma również bogate tradycje uniwersyteckie, czego dowodem są dwie Nagrody Nobla dla tutejszych naukowców. Makoto Kobayashi został uhonorowany w dziedzinie fizyki, a Susumu Tonegawę nagrodzono za wybitne osiągnięcia w medycynie i fizjologii. Postacią, którą warto byłoby także wymienić przy okazji sławnych osobistości z Nagoi jest mistrz origami Satoshi Kamiya, ktyóry zdobył znaczny rozgłos dzięki internetowym filmikom.

Już teraz dzięki portalowi Tanie-loty.com.pl i naszej nowowczesnej wyszukiwarce nasi klienci mogą bezproblemowo rezerwować tanie bilety lotnicze do Nagoi w bardzo atrakcyjnych cenach. Tanie loty do Nagoi już wkrótce mogą stać się Twoim udziałem.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa