przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KolomboOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej


Zwiedzanie Kolombo

National_Museum_of_Colombo
Photo by Nitraven / Wikipedia

Park Viharamahadevi

Park Viharamahadevi pochodzi jeszcze z czasów kolonialnych, został zaprojektowany przez Anglików i przez dziesiątki lat nosił nazwę Parku Wiktorii, na cześć królowej brytyjskiej o takim właśnie imieniu. Jednak w latach 50. nazwa została zmieniona na obecnie używaną – tym razem postanowiono już w niepodległej Sri Lance uczcić matkę króla Dutugamunu. W obrębie parku znajdują się m. in. liczne fontanny, mini ZOO oraz plac zabaw, będące atrakcją szczególnie dla dzieci. Można to także zpbaczyć sporych rozmiarów posąg Buddy. Jest to jedyny większy publiczny park w Kolombo, który utrzymywany jest przez urząd miejski. W okresie wiosenno – letnim to szczególnie popularne miejsce spacerów mieszkańców, podziwiać wtedy można wiele pięknych, różnorodnych kwiatów. Jako ciekawostkę można dodać, że park znajduje się w tzw. dzielnicy cynamonowej, która kiedyś zajmowana była przez plantacje cynamonowca.

Muzeum Holenderskie

Bogate zbiory tego stołecznego muzeum prezentują historię zależności Cejlonu od Holendrów, pamiątki związane z ich ekspansją i podbojem wyspy oraz artefakty, jakie pozostały po czasach ich panowania. Muzeum znajduje się w Kolombo na ulicy Prince Street w budynku z XVII wieku, w którym rezydował hrabia Carl Van Ranzow. Dla zwiedzających udostępniono obiekt w latach 80. XX wieku i od tego czasu prezentuje on w swych zabytkowych wnętrzach w miarę kompletną dokumentację życia, architektury i sztuki cejlońskiej przez okres panowania Holendrów.

World Trade Center w Kolombo i centrum kongresowe

Najnowocześniejsze budynki stolicy stanowią obecnie obowiązkowy punkt zwiedzania Kolombo. To symbol kroku ku nowoczesności, jaki wykonała Sri Lanka. Światowe Centrum Handlu w Kolombo to obecnie drugi co do wielkości budynek w południowej części Azji i najwyższy obiekt na całej wyspie. Charakterystycznym elementem WTCC (World Trade Center Colombo) jest rozpoznawalna z daleka dwuwieżowa struktura przywodząca na myśl nieistniejący już obiekt w Nowym Jorku. WTCC wznosi się na wysokość ponad 150 m, otwarto je 12 października 1997 roku w obecności ówczesnego prezydenta Sri Lanki Chandrika Kumaratunga, wieża wschodnia i zachodnia są identyczne i mają po 40 pięter.

Kelaniya

Niewielkie miasto w pobliżu Kolombo, które warte jest odwiedzenia przynajmniej z kilku powodów. Szczególnie ważne są tu liczne świątynie buddyjskie, wzniesione na brzegach rzeki Kelani. Jest to bardzo ważne miejsce dla tej religii - dawne pisma potwierdzają, że Budda odwiedził kiedyś tę osadę. Poza tym miasto w dawnych wiekach (około I stulecia przed naszą erą) stanowiło stolicę prowincji. Sławę miastu przynoszą również umieszczone w jednej ze świątyń malowidła i rzeźby przedstawiające historię Sri Lanki. Regularnie odbywa się tutaj barwny festiwal buddyjski, ściągający wiernych z całego kraju i ciekawych świata turystów z całego świata. Na obrzeżach miasta znajduje się też Uniwersytet Kelaniya, którego historia sięga połowy XX wieku.

Muzeum Narodowe

Największe i najstarsze muzeum na Sri Lance gromadzi swoje zbiory już od ponad 130 lat. Powstało z inicjatywy Williama Henry'ego Gregory'ego, który w II połowie XIX wieku był gubernatorem Cejlonu. We wnętrzach Muzeum zgromadzono eksponaty prezentujące kompletne dziedzictwo kulturalne oraz przyrodniczą różnorodność Sri Lanki. Podziwiać można tutaj liczne pozyskane od kolonizatorów przedmioty dokumentujące historię Cejlonu – najważniejsze z nich to przede wszystkim klejnoty koronne oraz tron ostatniego króla Kanady, które przekazane zostały muzeum przez rząd brytyjski. Mieści się tutaj również potężna biblioteka lankijska.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!