Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja na Sri Lance

Znajdź nas w social mediach

Odkąd skończyła się wojna domowa na Sri Lance znów jest bezpiecznie, a podróżowanie po kraju nie nastręcza żadnych problemów. Wcześniejsze przestrogi MSZ, jakie dotyczyły opanowanych przez Tamilskie Tygrysy rejonów – szczególnie zaś północnej i wschodniej części wyspy, straciły na szczęście swą aktualność.

Po Sri Lance można przemieszczać się transportem zbiorowym w postaci autobusów i kolei, a także samochodem. Najpopularniejszym sposobem dotarcia na wyspę jest oczywiście samolot, można również wybrać drogę morską z nieodległych Indii. By podróżować własnym transportem należy legitymować się międzynarodowym prawem jazdy, a na dodatek jego specjalną wersją, która ważna jest na Sri Lance. Konieczne jest również ubezpieczenie pojazdu w miejscowym towarzystwie, ponieważ polskie polisy nie są na miejscu honorowane. Przy wjeździe na Sri Lankę wymagana jest wiza, bilet powrotny, paszport ważny przynajmniej przez rok od momentu przekroczenia granicy oraz środku finansowe na pokrycie kosztów pobytu w wysokości przynajmniej 30 dolarów na każdy dzień.

Ten niewielki kraj, którego powierzchnia jest pięciokrotnie mniejsza niż powierzchnia Polski, pochwalić cię może aż 1400 km linii brzegowej, niemal 1500 km szerokotorowych linii kolejowych, których sieć łączy największe miasta w kraju oraz prawie 100 000 km dróg, dzięki którym można swobodnie podróżować po całym terytorium wyspy, tym bardziej że ponad 80% z nich to drogi utwardzone. W kraju istnieje również 18 portów lotniczych, z których 14 ma utwardzoną powierzchnię, a 5 status międzynarodowych portów lotniczych – w ciągu roku na lotniskach lankijskich obsługiwanych jest na nich ponad 5 milionów pasażerów.

Transport publiczny na Sri Lance jest tani i łatwo dostępny – rozwiązaniem dla backpackersów jest autobus. Nieco droższa, lecz również bardziej komfortowa jest kolej, niestety łączy ona ze sobą jedynie duże miasta. Popularnym i również relatywnie niedrogim rozwiązaniem jest na Sri Lance wynajęcie samochodu z kierowcą. W obrębie dużych miast skorzystać można z transportu taksówkarskiego oraz egzotycznych riksz.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!